Maaja Bratka, Broni edurivi liider

Bratka suurepärane hoog jätkub, Andersonilt 14 punkti (4x3)

26.10.2015

Naistel välismaal läheb jätkuvalt hästi. Eestlannade klubid olid taas võidukad. Eriti heas hoos on koondise põhitsenter Maaja Bratka, kelle Lombardias Milano lähistel paikneva Broni esindus jätkab tugevuselt teises liigas kolme mängu järel kaotuseta.

Nädalavahetusel alistas Broni võõrsil Scrivia naiskonna 70:43 (35:23). Napi skooriga mängus tõi Bratka 30 minutiga 24p+8lp+1rs. Kahepunktivisked 15/10, kolmesed 1/1, vv 4/1.

Serie A 2-s mängib kahes regioonis siiski 28 klubi, seega konkurents pääsu eest kõrgemasse seltskonda on väga tihe. Kaotuseta on lisaks OMC Cignoli Bronile veel neli naiskonda ning ühe kaotusega koguni 11 klubi.

Maaja Bratka kolme mängu keskmised on 28,3 minutit, 21,7p+7,3lp+2rs. Kahesed koguni 75,8 % (33/25), kolmesed 100 % (3/3), vv 60 % (10/6).

Olgu lisatud, et naiste korvpall on Bronis tugevasti au sees. Mängudel käib oma arvukas toetajaskond ning isegi pisut keevaline ultra-fännklubi, kelle tõttu on osa mänge katkestatud, kuna neile on hingelähedane pürotehnika.

Merike Andersoni Mithra Castors Braine võitis Belgia liigas Oostende't 109:38. Braine'il on täisedu kuus võitu.

Anderson oli üks naiskonna edukaiamaid, tuues 22:20-ga 14 punkti, lisaks 1 lp+2rs. Kahesed 1/1, kolmesed 7/4, vv 2/0.

Homme kohtub Braine Euroliiga kolmandas voorus kodus Girona Spar Citylift'iga, el sarnaselt Belgia tippklubile kirjas üks võit, üks kaotus.

Liisi Sokmani Brose Bamberg DJK alistas II Bundesliga lõuna regioonsi võõrsil igipõlise rivaali Würzburg 70:61. Sokman mängis 28 minutit ja tõi 8+10+1. Visked 6/2, 5/1, 3/1. Lätlanna Ieva Jansone tõi Bambergi parimana 22+10 lp.

Bamberg on regioonis saldoga 4-1 teisel kohal, Bad Aiblingil on täisedu viis võitu. Sokmani näitajad on klubi esirinnas: 27 minutiga 13+5,5+1,8.

Kerttu Jallai hooaeg Suurbritannia liigas (WBBL) on alanud edukalt. Nottingham Wildcats on sitkete vastaste vastu saanud kaks võitu, viimati alistati kodus Barking Abbey 46:39 (24:21).

Jallai tõi 31 minutiga seekord 5+11+3. Visked 7/2, 2/0, 4/1. Lisaks 3 viga, 1 blokk ja 6 pallikaotust.

Kokku on kahe mängu peale Jallai näitajad Kesk-Inglismaal 8,5+10+3. 7. novembril on Wildcatsi järgmisek vastaseks Sevenoaks Suns.

Ele-Riin Tammik on Leedus vahetanud klubi ja liigat. LKMLi asemel mängib 21aastane tagamängija nüüd aste madalamal ehk NMKLis (osaleb 15 klubi) Jonava Petrochema naiskonnas.

Seni on ta esimestes mängudes toonud 16,5 minutiga keksmiselt viis punkti. Klubi on B-alagrupis kahe võidu ja ühe kaotusega neljas.

Lähiajal temaga Basket.ee lehel ka intervjuu - olevik, mõtted, tulevik.