Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
EM Tallinnas jääb unistuseks, sest Saku Suurhallis on EMi jaoks liiga vähe istekohti.

Korvpalliliit pidi loobuma 2017 a EMi korraldamise taotlusest

30.10.2015

Eesti Korvpalliliit ei saa esitada taotlust Eurobasket 2017 korraldamiseks. See sai selgeks pärast täiendavaid läbirääkimisi FIBA Euroopa juhtidega.

Eesti puudub 10 000 istekohaga spordihall ning see on peamine ning õigemini ainus põhjus, miks Eesti Korvpalliliit taotlusvooru siseneda ei saa.

 

Korvpalliliidu president Jüri Ratas ütles: „Kahjuks on FIBA Euroopal taotluste kriteeriumiks endiselt 10 000 inimest mahutava halli olemasolu. Meil seda ei ole. On kahetsusväärne, et me seetõttu kaotame nii olulises majandusharus nagu seda on sporditurism sedavõrd suure osa oma võimalustest. Eestis ei saa korraldada pallialadel suurvõistlusi nõuetele vastava spordihalli olemasolu puudumise tõttu ja seda mitte ainult korvpallis.“

 

Alaliidu peasekretär Keio Kuhi lisas: „See on nüüd juba teistkordne, kui me oma taotluse peame poolel teel tagasi võtma ning jääme seetõttu ukse taha. Nõue 10 000 kohta on paindumatu ning kahju on lihtsalt.“

 

Riiklikul tasandil on mitu korda juttu tehtud viie miljoni euro leidmisest kas olemasoleva suurhalli laiendamiseks või siis uue ehitamiseks erasekotori toel. Seni tulemusteta.

 

Elu kuldsed hetked - 2013. Eesti on Saku Suurhallis kätte võitmas pääsu EM-finaalturniirile.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents