Kristjan Kangur

Vitoria jätkab ACB Ligas täiseduga, Kangurilt täisvereline esitus

01.11.2015

Hispaania ACB Liiga tipus jätkab nelja võidu ja kaotuseta Vitoria Kutxa Laboral, kes täna alistas raskes mängus kodus tugeva Gran Canaria meeskonna 77:67. Kristjan Kangur sai pealt 20 minutiga kirja 7 punkti ja 7 lauapalli.

Mõlemad meeskonnad olid enne tänast puhaste paberitega - kolme võidu ja kaotuseta. Vitoria suutis läbi raskelt kulgenud kohtumise minimaalset edu hoida. Poolajavõit kuulus 38:34 Vitoriale ehkki mõni minut enne seda oldi 30:32 taga.

Teisel veerandil haaras Vitoria liidriohjad ning vaatamata sellele, et otsustavat edu ei saavutatudki, oldi terve teise poolaja ühe kuni üheksapunktises eduseisus. Positsioonirünnak ei sobinud Vitoriale ideaalselt, kuid enda kaitse hoiti üldjoontes korras ning kevadine Eurocupi finalist Granca tabas tsoonist üsna kehvasti.

39. minutil tõi Granca kaks korvi vastase vaid viie punkti peale (72:67) ent Fabien Causeuri kolme seejärel (40. minuti algus) otsustas kohtumise saatuse. Kristjan Kangur viibis platsil terve otsustava veerandaja, mille Baskimaa esindusklubi võitis 18:16. Kõige olulisem tähelepanek tänasest mängust vast ongi see, et peatreener Velimir Perasovic Kangurit usaldas, nii ka mängu kriitilisemail minuteil.

Kristjan Kangur oli täna juba teist tegu ja nägu. Kaitses oli näha "vana head" järeleandmatut liikumist ning kompromissitut võitlust ja ründelauada minekut. Rünnakul mängis eestlane meeskonnale, jättes sageli vabalt positsioonilt eemalt viskamata. Kuid siin mängis kindlasti rolli seegi, et eduseisus polnud sageli mõtet rünnaku kümnendal sekundil peale kütta, liiati sai Kangur palli edasi toimetatud kaaslastele, kelle kaudu pall edukalt korvi läkitati.

Pablo Aguliar, ja Eulis Baez, keda Kangur täna enamjaolt kattis, kogusid kahepeale seitse punkti kuna muidu on nende keskmine kahepeale 17 punkti.

Mängu hispaaniakeelset kokkuvõtet vaata SIIT.

*       *       *

Vitoria võitis laua 36-33, korvisöödud 17-15, pallikaotusi oli 13 Granca 17 vastu. Kahepunktivisked Vitoria kasuks 48 vs 37 %, kolmesed 31 vs 31 %, vv 90 vs 90 %.

Fabien Causeur teist mängu Saski Baskonia resultatiivseim - 16+3+2 (7/5), Mike James tõi 13+4 rs (11/5), Ioannis Bouroussis 12+6+3 (5/3 + vv 6/6), Darius Adams 9+2+2. Kristjan Kangur sai 21 minutiga kirja niisiis 7+7+1 (2p 3/2, 3p 2/1), lisaks kolm viga ning reiting +10.

Gran Canaria poolel tegid skoori: Kevin Pangos 16+2+3, Alen Omic 12+8lp, Sasu Salin 12+3+2 (3p täna vaid 6/1).

Täisedu nelja võiduga jätkavad ACB Ligas Barcelona Lassa, Vitoria ning Valencia. Kolme võiduga järgneb Gran Canaria, kuid kolme peale on täna võimalus jõuda ka Realil, Unicajal, Joventutil, Manresal ja Bilbaol.

Rebend Facebookist: ## "Kahju, et Bourussis ja James väga Kangurile kolmese taha sööta ei taha, kaks egoisti...:)) on, pigem kangutakse mingi präänik, kui söödetaks...:))"

Kangur Vitoria-Gasteizi'is med.-kontrollis.