Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Segadust põhjustanud reegli tõlgenduse uuendus pöörati tagasi

FIBA reegli tõlgendus muudeti tagasi...!

11.11.2015

1. novembril andis FIBA teada, et edaspidi hakkab nende egiidi all toimuvates mängudes kehtima reegli uus tõlgendus, mis ka siinmail omajagu segadust külvas, siis täna saabunud kirja alusel tuleb tõlgendus nö tagasi muuta. Ehk siis: vahepealne informatsioon tähelepanuta jätta.

Eesti Korvpalliliidu kohtunike koolitusjuht Aare Halliko lausus: „Täna tuli FIBA-st uus, muudetud tõlgenduste dokument, kust on välja jäetud eelmises kirjas olnud muudatus, mille ka kõigile kohtunikele saatsin. Tegin selgitava järelepäringu FIBA-sse ning käesoleval hooajal jätkame veel viskel vea tõlgendamisega nii nagu siiani olime teinud.“

 

Reedel Zagrebis Cedevita ja Vitoria Kutxa Laborali kohtumises õigust mõistev Halliko lisas: „Miks see tõlgendus tagasi muudeti, ma ei tea – ainus loogiline selgitus võib olla, et kuna hooaeg oli juba peal, siis saadi aru, et praegu selle sisseviimine tekitab liigset segadust.“

 

Seega allpool olev tekst, mille 2.11.2015 teile saatsin - see EI KEHTI!

 

Art. 34 Personal foul

34-1 Statement

If a player is fouled in the act of shooting free throw(s) shall be awarded regardless if the player after being fouled continues with his act of shooting or not.

34-2 Example: During his act of shooting A1 has the ball in both hands when he is fouled by B1. After the foul A1 passes the ball to a team-mate.

Interpretation: A1 is awarded 2 or 3 free throws.

 

Tõlgituna: Kui mängija on pealeviskel ja talle tehakse viga, siis tuleb talle alati anda vabavise (visked), vaatamata sellele, kas peale viga mängija jätkab pealeviske liigutust või mitte.

Näide: A1-l on pealeviskel pall käes, kui talle teeb vea B1. Peale viga A1 söödab palli oma kaasmängijale.

Tõlgendus: A1-le antakse 2 või 3 vabaviset.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents