Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Vene sai Ateenas rohkelt tööd

Siim-Sander Vene teenis Ateenas arvestatavalt mänguaega

17.01.2015

Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Zalgiris pidi korvpalli Euroliiga vahegrupis võtma Ateenas ligi 11 000-pealise publiku ees vastu kindla kaotuse, jäädes 58:77 alla Ateena Panathinaikosele. See oli Leedu klubile teiseks kaotuseks ühe võidu kõrval.

Panathinaikos haaras kontrolli kohe avaveerandil, asudes 24:16 juhtima. Poolajaks kasvas edu juba 13 punktile (46:33), viimasele perioodile mindi lausa 21-punktilises eduseisus. Kehvasti tabanud visked (eriti eemalt) ning liidri James Andersoni nullimine „vaseloside“ poolt said kiiresti määravaks.

Siim-Sander Vene sai teisel poolajal platsile pea 13 minutiks ning kuigi ainus teele saadetud kahepunktivise läks mööda, jäi eestlase kontosse lauapall, kaks söötu, kaks vaheltlõiget ning neli viga. Minut enam teenis mänguaega Darius Songaila, veteran, kellega Vene mänguaega suuresti jagab – temalt 4+3lp (visked 4/2).

Teise võidu ühe kaotuse kõrvale saanud kreeklaste parim oli 14 punktiga Nikos Pappas, 13 punkti tõi James Gist, AJ Slaughter lisas 11, Esteban Batista 11+9lp ja Vladimir Giankovits 11+7lp ning Antonis Fotsis sai kirja 10+6lp.

Žalgirise poolel tõi üsna uus mees Will Cherry 13, Edgaras Ulanovas 10 ning Arturas Gudaitis 8 punkti. Meeskonna liider James Anderson hoiti viie silma peal – visked talt 13/2...

PAO oli lauas parem 43-33, tabavus 48 vs 34 %, pallikaotused 14-11.

„Kaotasime täna täielikult PAO-le oma mängutempo. Ainus hea asi täna oli, et saime anda mänguaega oma noorematele mängijatele,“ sõnas kokkuvõtteks Zalgirise peatreener Gintaras Krapikas. Tema kolleeg Duško Ivanovic ütles omakorda, et talle meeldis väga, kuidas Dimitris Diamantidis (7+4+6) tegutses Leedu klubi mängujuhtide vastu, röövides neilt ruumi ja isu.