Endene Miyem tõi avapoolajal Eesti korvivõrku 14 punkti

Teisel poolajal kosunud Eesti jäi Prantsusmaal alla 41:69

21.11.2015

2017 a EM-kvalifikatsiooniturniiri esimeses mängus võõrsil Bourges's Prantsusmaa vastu jäi Eesti koondis avapoolaja järel taha 16:43. Mängu lõpuks oli seis meie poolt vaadates 41:69.

Korpallipidu Bourges' Prado saalis oli täielik. Mõnus laupäevaõhtu kohalikele. Hea oli vaadata, kuidas mängule saabuvad sadade haaval 50 ja 60+ kodanikud ning ehk võiski saali keskmine vanus olla lõpuks umbes täpselt 50. Siin oleks nüüd jälle natuke Õhtulehe abi vaja.

Enne mängu peeti ka minutiline leinaseisak eelmisel reedel Pariisi terrorirünnakus hukkunute mälestuseks. Marseljees enne seda kõlas ilmselt südamlikumalt kui nii mõnelgi korral muidu.

*        *       *

Mängupilt polnudki alguses paha, kuid algul ei kukkunud omad visked sisse, hiljem kadus joonis ära. Polnud enam selgust, kas mängida potsitisoonirünnakut või minna skoori tasandama.

Prantsusmaa sai ette 7:0 ja 10:3. Seks hetkeks oli Endene Miyem (mängib klubikorvpalli siinsamas Bourges's) toonud juba kaheksa punkti. Meie visked sel perioodil läksid väga viltu. "Saime alguses väga hästi viskele. Pagan teab, kas see oli see tähtsa mängu kramp või ehmatasime ära, et nii vabad olime, igatahes üsna mööda need läksid," sõnas Eesti poolelt mängu tulemuslikeim Mailis Pokk.

Korvialuses tsoonis hakkas aina enam tundma andma prantslannade hea kokkumäng, pall liikus tsoonis sees nagu seda ilmselt on aastaid tehtud. Nii et kui prantsuse publik hakkas aplodeerima ka eestlaste korvidele, siis said nad seda liiga vähe teha.

Teise veerandi algul oli helgem hetk, kui Mailis Pokk tabas eemalt kolmese - meie poolt vaadates seis 10:27. Kuid 12-minutilise mängu järel oli nii Merike Andersoni kui Maaja Bratka arvele kogunenud kolm isiklikku viga, poolaja lõpuks Andersonile ka juba neli.

Poolaja teine pool oli prantslaste võim & valitsus. Rünnakul polnud Eestil eriti leida viskekohti, tabavus oli vaid 21 %, pallikaotusi 11. Õnneks oli neid ka prantslannadel 12, nii et anti ka Eestile võimalusi... Laua võitis Les Bleus' 25-9.

Esimesel poolajal tõi Endene Miyem Prantsusmaa kasuks 14 punkti, meil Mailis Pokk ja Pirgit Püü viis silma.

*        *        *

Kolmanda veerandi võitis Prantsusmaa 15:10, nii et mõnevõrra tempo rahunes. Ka laud oli sel veerandil muuseas võrdne. Samas, visketabavus langes veelgi - alla 18 %. Korvisöödud 18-4. Niimoodi päris mängus olla ei saa, kokkuvõttes. Võitlust oli, aga tänu prantslaste kaitse survele polnud punktilisa.

Neljas veerand: alguses, nagu kolmandalgi - kaitses enam-vähem, aga rünnakul jäime hätta. Lõpp muutus ilusamaks, kaitse pidas lõpuni. "Ma polegi varem kunagi näinud, et Eesti naised niimoodi kaitses mängiks, mitte kunagi varem," sõnas peatreener Jaanus Levkoi. Aga kaitses mängis hästi ka vastane.

Mängupilt 75 % ajast ei olnud tõesti halb. Kuid väike kramp, allajäämine lauas (jõus) ning seesama, millele Levkoi hommikul viitas - ajastus, sealt kärises vahe suuremaks. Osadelt mängijatelt jäid punktid tulemata - ükskõik kas siis vabalt positisiooonilt või rasketelt kohtadelt.

*       *       *

Neljandal veerandil läks Eesti perioodi mõistes 8:3 ette, tasandades seisu 36:63-le. Aga et üks võistkond tabab 55 %, teine 20 %, siis kokkuvõttes see suuremat ei muuda. Lõpp läks ikkagi paremaks. Kaitses suudeti vastaseid ohjledada ning ka teise poolaja punktiskoor oli märksa soliidsem kui esimsel.

"Võitlesime 40 minutit," lausus pressikonverentsil koos Levkoiga käinud Mailis Pokk.

"Me ju teadsime, kes meil on vastas. Raske oli, kuid alla me ei andnud. Jõudude vahekord oli mõistagi selge, aga algul eksisime liiga palju."

"Esimese poolaja laua kaotasime suurelt. Aga miks kaotasime? Sest omasid viskeid ei pannud sisse," sõnas Levkoi Basket.ee-le. Pressikonverentsil ta lisas: "Mängida maailma ühe tippvõistkonna vastu  -see on suurepärane kogemus. Ma olen naistega enam-vähem rahul. Rünnaku osas tuleb nüüd video põhjal analüüs teha."

Endene Miyem tõi prantslaste poolel 22 punkti, Helena Ciak 13+6lp, Marielle Amant 9p.

Eesti poolel tõi Mailis Pokk 12+6lp, Pirgit Püü ja Merike Anderson 7p, Laina Mesila-Kaarmann 4+5lp.

Lühistatistikat: laud Prantsusmaale 48-26, korvisöödud 21-8. Visked 51 vs 23,3 %, vabavisked Eesti kasuks 80 vs 63 %.