Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kadri-Ann Lass, juba Ameerikaski tunnustatud

Kadri-Ann Lass sai NCAA-s nädala rookie' auhinna ja tähistab sünnipäeva

24.11.2015

Ameerika idaranniku aja järgi esmaspäeval sai teatavaks, et sügise hakul Ameerikasse Pittsburghi Duquesne'i ülikooli siirdunud Kadri-Ann Lass on ära teeninud NCAA I divisjoni Atlantic 10 konverentsi nädala rookie auhinna - ehk siis, eestlanna oli parim nädala uustulnuk ses konverentsis.

Kõrgeimas NCAA ülikooliliigas mängiv Kadri-Ann Lass tähistab täna ühtlasi 19. sünnipäeva. Mis oleks saanudki olla parem sünnipäevakink... Ka klubi õnnitles Lassi tunnustuse puhul, olgu siis ka Eesti ja Korvpalliliidu poolt õnnitlused teel pandud.

 

Duquesne'i WBB ehk ka lihtsalt Dukes (või Duke) alustas kolme mänguga võõrsil ning võitis neist kaks. Esmalt võideti Saint Peter'sit 63:38, seejärel kaotati üllatuslikult suurelt reitingutabelis tagapool olevale Princetonile 66:94 ning võideti viimati Lafayette'i 73:65. Duke on erinevates reitingutes 9.-15. kohal, Princeton näiteks 25. (NCAA I divisjonis on kokku 32 konverentsi ning 349 naiskonda).

 

*       *       *

Kadri-Ann Lass alustas kõigis neis kohtumistes Duke'i algvisiikus. Esimene mäng läks skooritegemise mõttes kehvasti - ta jäi 26 minutiga nulli peale, kuid kogus 8lp, 1rs ja 3 bl. Kahepunktiisked 4/0, vabavisked 2/0. Teiseks mänguks oli enesekindlus kasvanud ning 35 minutiga kirjutati tema kontosse 13+9lp, lisaks 2 bl. Kahesed 13/6, vv 2/1. 

 

Laupäeval võõrsil Lafayette'i vastu, mis oli ka seni pingelisim kohtumine, oli Lass platsil 34 minutit ja tõi 14+5lp+1rs. Kahepunktivisked 11/7. Kolme mängu peale kokku teeb see 9p+7,3lp+0,7rs, lisaks 2bl (naiskonna parim näit). Kahepunktivisked "tänu" esimese mängu möödavisetele 46,4 %. Nädala parima uustulnuka tiitel anti kalendrisse vaadates ilmselt suuresti viimase mängu eest

 

*       *       *

"Oleme väga õnnelikud, et liiga ametnikud on Kadri välja valinud tema etteaste põhjal Lafayette'i vastu," sõnas peatreener Dan Burt. "Me usume, et tema parimad korvpalluripäevad on kindlasti ees ning see saab olema üks auhindu nende pikas reas, võttes arvesse tema oskusi ja pühendumist."

 

Dukes (2-1) kohtub ööl vastu homset koduses avaetteastes Howard'iga (0-4).

 

Kahju vaid, et Kadri-Ann ei saa aidata Eesti koondist homses EM-kvalifikatsioonimängus Tallinnas Horvaatia vastu. Sest korralikku korvialust jõudu, või head number nelja oleks hetkel hädasti tarvis. 

Kuid nagu Lass ise USA-sse siirdudes ütles, ongi see minemise juures aspekt, mis ta hingele kõige rohkem haiget teeb.

 

NB! Loe ka Kadri-Anni blogi: https://kadriameerikas.wordpress.com/

Duquesne'i noored naised, kelle seas kood Kadri-Ann Lassiga koguni kuus välismaalast.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents