Andersoni heast panusest võõrsil Bourges' vastu ei piisanud

03.12.2015

Belgia meisternaiskonnas mängiv Merike Anderson pidas täna Castors Braine'ga Euroliigas kuuenda mängu, võõrsil tuli paraku vastu võtta 52:57 kaotus Tango Bourges Basketilt.

See oli Andersonil vähem kui kahe nädala jooksul teine kord mängida samas Prado hallis, eelmine kord mängiti seal äsja Eesti koondisega Prantsusmaa vastu.

Esimest hooaega Euroliigas mängiv Castors Braine, on nüüd kuuest mängust võitnud kaks. Kaheksaliikmelises alagrupis ollakse kuuendal kohal. Teistes tänastes mängudes võitis Krakowi Wisla võõrsil üllatuslikult Orenburgi Nadeždat 70:67 ning Praha USK kodus Gironat 68:43. Grupi keskne mäng Kayseri AGÜ Sporti ja Jekaterinburgi UGMK vahel peetakse täna.

Braine kaotas Bourges's 3120 piletiga pealtvaataja (pisut rohkem oli rahvast Eesti mängul - toim.) ees poolaja 21:28 ning jäi kolmanda järel taha 34:47. Ka ligi kuus minutit enne lõppu oldi veel 36:52 kaotusseisus, aga seepeale ärkasid nii Anderson kui tema tööandja. Esimese kolme veerandajaga vaid ühe punkti visanud Anderson sai viimase 7 ja poole minutiga kirja 8 punkti, tabades sealjuures ka 2 kaugviset.

Eriti magus oli neist viimane, kui eestlanna 17 sekundit enne lõppu seisu 52:54 peale tõi. Seega oli Castors tolleks hetkeks teinud 16:2 spurdi, aga paraku viimaste hetkedega enam imet korda saata ei suudetud - 57:52 võit kodunaiskonnale.

Anderson teenis tublisti mänguaega (alla 24 minuti) ning tõi 9p+5lp+2vl, lisaks kolm viga. Kahepunktivisked 3/1, kolmesed 4/2, vabavisked 2/1. Temast enam suutis Sidney Spencer - 14+11lp, Elin Eldebrink tõi 8+4lp. Võitjate poolel sai Danielle Page kirja 12+11lp, Ana Filip 11p, legendaarne prantslaste mängujuht Celine Dumerc 4+4+5.

Eile rääkis Braine ja Andersoni käeskäigust Euroliigas ka ETV spordisaade. Andersoni nimekaima klubikaaslase, viiel korral Euroopa aasta parimaks mängijaks valitud belglannast tsentri Ann Wautersi sõnul on debütantklubi teinud hea stardi.

"Meie võistkonnal on palju potentsiaali. Mängime Euroliigas esimest hooaega, seega on meil veel kasvuraskusi, mis on normaalne. Sa pead õppima, seal on palju uusi mängijaid. Euroliiga tase on teine kui Euroopa karikasarjas," lausus Wauters ETV-le.

Wauters jätkas: "Realistikult hinnates võime võtta grupis sihikule viienda või kuuenda koha. See annaks taas võimaluse mängida Euroopa karikasarja (EuroCupi) veerandfinaalis. Pean seda teostatavaks. Oleme juba võitnud kaks mängu. Alagrupi nelja tugevama naiskonnaga mängimine on kui õppimisprotsess, mis annab kogemusi. Võib-olla püüame neid ka võita. Kolm ülejäänud naiskonda Krakow, Girona, Bourges on meiega samal tasemel ning nendega võib konkureerida."

Koos tänase mänguga on Andersoni koduklubil pidada Euroliiga alagrupiturniiril veel üheksa matši. Pikk turniir on alles ees.

Järgmise kohtumise peab Braine 8. detsembril koduväljakul Nadeždaga, kel võite-kaotusi 4-2.