Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kristjan Kangur tagasi Vareses?

La Gazzetta dello Sport: Kangur lööb täna Varesega käed

16.12.2015

Tuntud Itaalia spordilehe La Gazzetta dello Sporti teatel sõlmib Eesti korvpallikoondislane Kristjan Kangur tänase päeva jooksul lepingu Itaalia klubiga Varese.

Kanguri liitumisest Varese Pallacanestroga, kus ta mängis ka aastatel 2010-2012 ning viimati mullu pooliku hooaja, tegi sealne meedia juttu ka eelmisel nädalal. Lisaks on teda viimase kuue aja jooksul seostatud veel Pesaro ja Enel Brindisiga.

 

Kanguri viimaseks peatuspaigaks oli Hispaania meeskond Vitoria Laboral Kutxa, kuid sealne kahekuuline leping sai otsa ning eestlane on paar-kolm nädalat olnud vabaagent. Ometi andis periood Baskimaa tippklubis taas võimaluse nuusutada Euroliiga atmosfääri.

 

Viimasel Ühisliiga kohtumisel Kalev/Cramo ja Jenissei vahel viibis Kangur aga tribüünidel koos Eesti tippklubi ametnikega, mis andsid alust spekulatsioonideks ääremängija naasmisest kodumaale. Mis siis, et Cramo president Ivar Valdmaa need kuuldused suuresti kummutas.

 

La Gazzetta dello Sport'i teatel on eestlasel klubiga jäänud kokku leppida veel vaid viimastes detailides. Kas kõik läheb nagu Itaalia spordipress kirjutab ning eestlane liitub klubiga kolmandat korda, sellest kuuleme küllap juba lähipäevadel.

 

Nagu korvpalliväljaanded on kirjutanud, toimub Varteses parasjagu suurem "uborka". Meeskonnast on viimase nädala jooksul lahkunud või lahkumas kolm mängijat: Mychel Thompson (keskmiselt tõi 4,2p) ja Jevohn Shepherd (5,8) on kuuldavasti minekul ning Roko Ukicil (12p+5,6rs) sai paarikuuline leping läbi, klubiga ta edasisele kokkuleppele nähtavasti ei jõudnud ning esmaspäevasesse trenni ta enam ei tulnud. 

 

Varese võõrustab täna FIBA Europe Cup' sarjas kodus Minski Tsmokit, seega saab näha, kes koosseisus on , keda pole ja kellest tuumik koosneb. Itaalia liiga põhjal on punktiliidriteks tänavu: Brandon Davies 11,9p+5,5lp, Moahammad Faye 11,5+9,2lp ja Maalik Wayns 11,3p.

 

Varese paikneb Serie A pingereas nelja võidu ja seitsme kaotusega 11.-13. kohal. Selle aasta sees jääb Varesel pidada koduliigas kolm rasket mängu: 20.12 võõrsil Veneziaga, 23.12 kodus Cremona Vanoliga ning 27.12 võõrsil Reggio Emiliaga.

 

Kui Kangur peaks Varesega liituma, on klubis esindatud kõik Balti riigid, sest klubi särki kannab ka lätlane Richards Kuksiks (6,8+2,8+1,2) ning leedulasest mängujuht Ovidijus Varanuskas (5,3+2+2). Samas on seks hooajaks meeskonnast suvel lahkunud kolmanda võimaliku naaberriigi Soome pallur Antero Lehto.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents