Varese kaotas võõrsil kindlalt liidrile (ülevaade liigast)

27.12.2015

Eesti korvpallikoondise kapten Kristjan Kangur pidi täna koos koduklubi Pallacanestro Varesega vastu võtma kindla kaotuse, kui võõral väljakul jäädi 69:86 (27:39) alla Reggio Emiliale. nOtsustavaks sai kolmanda veerandi suur kaotus - 15:33.

Kangur rassis kaotusmängus platsil 23 minutit, saades selle ajaga kirja 4 punkti (kahesed 3/2, kolmesed 1/0). Lisaks võttis eestlane maha 3 lauapalli. Need neli punkti olid algviisikus platsile tulnud Kanguril koos juba teisel veerandil. Pluss-miinus kategoorias läks kirja -7.

Varese parimana viskas 16 punkti Luca Campani (lisaks talt 7lp), lätlanae Richards Kuksiks tõi 10+6lp ning Daniele Cavaliero 12 p. Võitjate ridades kerkis 20 silmaga üleplatsimeheks Amedeo Della Valle. Mängu kokkuvõtet näeb SIIT.

Kolme senise mänguga on Kanguri kontosse kogunenud keskmiselt 21,3 minutit, 5,3p+3lp+0,7rs.

Reggiana on pärast tänast 14 mängust võitnud 10, jagades seeläbi Milano Emporio Armaniga esikohta. Viis võitu 14 kohtumisest kogunud Varese paikneb 16 meeskonna konkurentsis 12. tabelireal. Kuid näiteks 7.-8. kohal paiknevad Venezia ja Brindisi on vaid kahe võidu kaugusel.

Viimase vooru olulisimas mängus kaotas Cremona laupäeval kodus Milano EA7-le 76:91(Cusin 16 - Lafayette 24). Täna alistas Sassari Pistoia 80:75 (Haynes 16 - Moore 13), peagi TÜ/Rocki vastu astuv Cantu Pesaro 90:65 (JaJuan Johnson 23 - Daye 22), d'Orlando jäi alla Avellinole 55:73 (Oriakhi 14 - Nunnally 22), Caserta võitis Brindisit 80:75 (Downs 26 - Scott 18), Torino alistas Bologna 75:70 (White 18 - Fontecchio 18).

Venezia võõrustab Trentinot esmaspäeval. Turniiritabel on ääretult tihe. Järgmise mängu peab Varese kodus Cantuga 3. jaanuaril.

Tabel: Reggio Emilia, Milano EA7 10-4, Trentino 9-4, Sassari, Cremona, Pistoia 9-5, Venezia 7-6, Brindisi 7-7, Cantu, Caserta, Avellino 6-8, Varese, Pesaro, Bologna 5-9, d'Orlando, Torino 4-10