Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Ron-Arnar Pehka, kahe päeva stabiilsemaid Eesti poolel

BCBC: soomlased näitasid füüsilist üleolekut

04.01.2016

BSBC noorteturniiri teisel päeval pidi Eesti tunnistama kõigis neljas vastasseisus Soome paremust. Numbriliselt justkui kurb rida, aga ometi tegid vähemasti poisid täna kõva mängu, U16 kaotas vaid kahe silmaga.

Baltic Sea Basketball Cup'i teine päev tõi huvilisteni mängud Rootsi-Läti koondiste vahel päeva esimeses pooles, päeva teises kohtusid omavahel niisiis Eesti ja Soome meeskonnad.

Päeva esimese mänguna said pealtvaatajad nautida pingsat kohtumist U16 neidude vahel. Kui poolajale mindi Rootsi naiskonna 27:23 eduseisust, pöördus mäng teisel poolajal täielikult – kolmanda veerandaja esimese minutiga oli seis juba viigis, peale seda oli Läti naiskond pidurdamatu ning sai lõpuks kirja 57:39 võidu. Lätlannadest oli parim Laura Meldere, 14 punkti ja 13 lauapalli, rootslannade tugevaim Precious Johnson, 9 punkti, 14 lauapalli.

U18 neidude kohtumine samuti teps mitte igavaks ei jäänud – kui kuni kolmanda veerandaja keskpaigani said rootslannad nautida küllalt kindlat eduseisu, leidsid siis ka Läti neiud oma mängu ning lõõgastumismomenti enam ei tekkinud. Tasavägiselt kulgenud viimase veerandi lõppedes olid tablool aga siiski numbrid 61:59 Rootsi kasuks. Võitjate tugevaim oli taas Klara Lundquist, 18 punkti ja 7 lauapalli, täna napilt kaotanute poolel Aleksa Gulpe, 10 punkti ja 7 lauapalliga.

*       *       *

Noormeeste arvestuses domineeris mõlemas mängus Läti, kes kaks võitu ka tabelisse kirja sai. U16 vanuseklassis olid poolajale minnes tablool küll vaid Läti kasuks viiepunktilist erinevust näitavad numbrid (43:38), kuid edasi hoidsid lätlased pidevalt soliidset vahet ning said kirja võidunumbrid 80:61. Lätlaste parim samuti teist päeva järjest Kristians Sefanovskis kaksikduubliga 18P, 10LP, Rootsi poolel toetas samuti kaksikduubliga 13P, 10LP Melwin Pantzar.

U18 mängus Läti meeskond vastastele kuigivõrd sõnaõigust ei jätnud. Hea minek leiti juba kohe alguses, poolajapausi saadi nautida eduseisul 44:32 ning mängu lõppedes näitas tabloo 83:71 võitu Rootsi üle. Karlis Garoza näitas taas head mängu, panustades võitu 17 punkti ja 10 lauapalliga, Rootsi noormeestest andis eriti südika võitluse Alexander Karras, kelle arvele jäi 21 punkti ning 3 lauapalli.

Pärastlõunased mängud Eesti-Soome vahel kohalike noorkorvpallurite fännidele paraku väga hõiskamisvõimalusi ei pakkunud, kõik neli võitu noppis täna põhjanaabrite esindus. U16 neidude arvestuses olid Eestil esimese veerandaja lõpus veel kõik võimalused olemas, kuid peale seda läksid soomlannad oma teed, võites poolaja 38:26 ning kogu mängu 74:56. Antud koondistest tõusid mõlemal poolel esile ka eile tugevaid esitusi näidanud Sara Bejedi Soomest ning Janne Pulk Eestist, vastavalt 19 ning 11 punktiga. Kumbki neist noppis ka 5 lauapalli. Johanna-Eliise Teder (pildil) tõi 8+3+5.

"Täna läks niipidi," tõdes eile Rootsi vastu võidurõõmu kogenud peatreener Marek Koitla. "Eks nad halvasid meid oma jõu, füüsise ja agressiivsusega ära." Ka kogenud tüdrukutetreener Reet Rausberg tõi esile soomlaste füüsilist paremust ning seda nii tüdrukute kui poiste klassis.

U18 neidude arvestuses läks mäng laias laastus sama rada pidi – ka seal oli avaveerandi lõpus vahe Soome kasuks veel küllalt väike, 21:14, kuid kärises poolajaks 17-punktiseks (37:20) ning mängu lõpuks lausa pea kahekordseks – soomlannade võidunumbrid 68:35. Võitjate poolel näitas end heast küljest Sofia-Anni Rajala, 19 punkti ja 8 lauapalli, meie parim täna Mariann Adelbert, 8 punkti ja 8 lauapalli.

U16 poiste mäng oli juba üksjagu tasavägisem, poolajapausile mingi lausa viigiseisust 39:39. Kolmanda veerandaja lõppedes olid eesti noormehed tegelikult lausa 9 punktiga eduseisuski, kuid viimasel veerandil väga südikat mängu näidanud soomlased võitsid kohtumise oma viimase rünnaku viskega 77:75. Põhjanaabrite parim mängumees täna Mustapha Amzil, 14 punkti, 10 lauda, meie parim taas Henri Drell, 14 puntki ja 6 lauaga.

"Eduseisus ei mänginud me enam hästi," tõdes Henri Drell. "Kaitses ei saanud teisel poolajal hakkama, soomlaste jaks kestis kauem. Sealt hakkas edu kuivama ja mäng meie kahjuks pöörduma (tõsi, lõpuminuteil oli Eesti ka lihtsalt visetel halba õnne, kui normaalsetelt viskekohtadelt napilt ei tabatud - toim.). Rünnak oli meil nii ja naa, aga eile olime kokkuvõttes paremad, eriti kaitses," lõpetas Drell.

U18 noormehed lõpetasid päeva mänguga, mis mustrilt meenutas neidude mänge – esimese kui veerandi lõpus oldi veel küllalt lähedal, kippus vahe peale seda vaid rohkem kärisema, tõsi küll, mõningate lubavate hetkedega kolmandal veerandajal, kuid Soome sai siiski oma 4-0 päeva lõpetada võidunumbritega 97:78. Elias Valtonen panustas võitu muljetavaldava kaksikduubliga 22 punkti, 12 lauapalli, valusalt tabanud Edon Maxhuni lisas 23p+4rs. Eesti poolelt oli edukaim Ron-Arnar Pehka – 14 punkti, 4 lauda.

U18 sarnaselt U16-ga ei mänginud end täna kaitses välja. Ka lauas jäädi alal, kuid see polnud vahest peamine - soomlaste jõulisus ja agressiivsus tuli selgelt esile eriti korvialuses tsoonis. Soome tabas kahepunktitsoonist 14 viset enam ning võitis korvisöödud 21-9. Kuna Ilja Stankevitš langes viie välja välja ning Matthias Tass vigastas valusalt jalga, kärises lõpus 7-10-punktisena püsinud vahe ligi 20-le. Mäng oli tõsisem kui tulemus näitab.

Homme, turniiri viimasel päeval, kohtuvad omavahel hommikupoole naabrid Rootsi-Soome, õhtupoole võtame mõõtu teiselt poolt naabri Läti koondistega. Turniiritabel näitab hetkeseisuga, et mõlemas noormeeste vanusegrupis ning U16 neiudes on Eesti teisel kohal, U18 neiud oma võiduarvet veel paraku avanud ei ole. Milline on tabeliseis homme turniiri lõppedes, seda näitab vaid aeg.

Taas on võimalik mänge tasuta vaatama minna Audentese spordihalli. Ülekandeid nii tekstis kui ka pildis saab jälgida turniiri kodulehel olevatelt linkidelt. Kogu info turniiri ja meeskondade kohta on jätkuvalt leitav aadressilt http://bsbc.basket.ee