Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kaspar Kitsing, hõbedase U16 koondise pesamuna

BSBC-l joon all: nooremad poisid võtsid teise koha

05.01.2016

Täna oli Baltic Sea Basketball Cupi viimane päev, mil turniiri otsad tõmbasid kokku kaheksa mängu naabrite vahel. Hommikut sisustasid Soome ja Rootsi koondiste omavahelised mõõduvõtud, pärastlõunal jätkus päev Eesti ja Läti meeskondade heitlusega.

Hommik algas varakult U16 neidude kohtumisega, milles võttis oma päeva ainukese võidu Soome – lõppskoor 76:55. Terve mängu domineerinud Soome parimana tõusis esile Reetta-Sofia Tulkki 12 punkti ja 5 lauaga, Rootsi poolelt ka eile säranud Precious Johnson, 9 punkti ja 11 lauapalli.

 

U18 neidude kohtumine märkis Rootsi edu – võit läänenaabritele 66:58. Mäng oli tasavägine – Soome neiud lihtsalt alla anda ei kavatsenud ning jõudsid kolmanda veerandaja lõpus mõneks hetkeks isegi ühepunktilisse eduseisu, kuid viimane veerand kuulus selgelt Rootsile ning soliidse vahega võit ka lõpuks ära vormistati. Selle mängu tugevaimad rootslanna Emilia Stocklassa (12P, 7LP) ning soomlanna Helmi Tulonen (16P, 2 LP), kes näitas tugevat mängu ka turniiri avapäeval.

 

Poiste mängudes võidutses Rootsi. U16 kohtumine lõppes seisuga 76:62, kuid vahe tuli tegelikult sisse alles viimasel veerandil – enne seda näitasid ka Soome noormehed, et neiski võitlejahinge ei napi. Meeskondade parimad rootslane Erik Persson 29 (!) punkti ja 4 lauapalliga ning soomlane Mustapha Amzil, ka eilse mängu parim, 11 punkti ja 15 lauapalliga.

 

U18 poiste tasavägine mäng lõppes, nagu juba öeldud, Rootsi eduseisul, skoor 98:94. Tegu oli tõelise põnevusmänguga, kus nii poolaeg kui kolmas veerand lõppesid lausa viigiseisul, vastavalt 50:50 ja 73:73, neljanda veerandi keskel oli lühidalt ees ka Soome, kuid just veerandi lõpp oli see, kus Rootsi oma paremuse hea õnne toel maksma pani. Silmapaistvaimad mängijad Rootsi poolel Ebrima Dibba 14 punkti ning 8 lauapalliga, Soomest Vili Nyman, 20 punkti ja 6 lauapalli.

*       *       *

Päeva teine pool, kus omavahel kohtusid Eesti ja Läti, kuulus tulemuslikult täielikult lõunanaabritele. U16 neidude mängus eestlannad oma mängu päris jooksma ei saanudki, ehkki päriselt tuli suurem vahe sisse siiski teisel poolajal. Mängu lõppskooriks 80:46 Lätile. Võitjate parim väga muljetavaldava individuaalse tulemusega Laura Meldere, 17 punkti ja 17 lauapalli. Eesti poolel panustas tubli 12 punkti ja 5 lauapalliga Victoria-Ida Vähi.

 

U18 mängus eestlannadele samuti korrakski sõna ei antud. Juba poolajapausile mindi Läti 44:24 eduseisul, mängu lõpuks suudeti vahest küll kaks punkti tagasi võtta, kuid kindel 71:53 võit lõunanaabritele sellegipoolest. Läti parima mängu tegi täna Janeta Rozentale 10 punkti ja 10 lauapalliga, Eesti parim Annabel Aer (pildil), 11 punkti ja 7 lauda.

 

*       *       *

Poiste mängud läksid kohalike fännide jaoks natuke rõõmsamat rada pidi. U16 poiste mäng oli esimesel poolajal küllaltki tasavägine, kuid teisel raputas Läti meid kandadelt ning lõpuvile kõlades oli skooriks 81:64. Läti poiste parim täna 14 punkti ja 14 lauapalli toonud Anrijs Miska, meie poolel tõi Kaspar Kitsing 13 punkti ja 4 lauapalli.

 

U18 poiste mäng lõpetas päeva siiski eestlaste jaoks õrnalt parema mekiga. Ehkki kogu mängu olid Läti poisid mõne käiguga ees, leidsid ka eestlased end neljanda veerandi lõpus ning aset leidis kiire, kuid pingeline heitlus. Lõpptulemuseks hoolimata südikast vastupanust siiski 85:81 Läti kasuks.

 

Viimase mängu silmapaistvaimad väga uhke kaksikduubliga Karlis Garoza (19 p, 18lp), eestlaste vastusõna andis Ron Arnar Pehka (20p, 4lp, 5rs).

 

Turniiritabel nägi lõpuks välja järgmine:

U16 neiud: 1. Läti, 2. Soome, 3. Eesti, 4. Rootsi

U18 neiud: 1. Rootsi, 2. Soome, 3. Läti, 4. Eesti

U16 noormehed: 1. Läti, 2. Eesti, 3. Rootsi, 4. Soome

U18 noormehed: 1. Soome, 2. Läti, 3. Eesti, 4. Rootsi

 

Kogu täpsem statistika turniiri ning mängude lõikes on jätkuvalt leitav turniiri kodulehel http://bsbc.basket.ee, kus ka muud infot parimate esituste, treenerite arvamuste ning muu asjassepuutuva osas.

 

Täname kõiki huvilisi ning asjaosalisi, soovime edukat hooaja jätku kõigile koondistele ning loodame kohtuda juba järgmise turniiri raames!

 

Kokkuvõte

Maria Kristiina Prass

Turniiril hõbedase autasu koju jätnud osake Eesti U16 poiste koondisest.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents