Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Ainus tiim EMi A-divisjonis - U16 ning seda juhib peatreenerina Indrek Reinbok

BSBC: esimene lõikus tehtud, värsked muljed meelel (täiendatud)

06.01.2016

Tallinnas 3.-5. jaanuarini 12. korda toimunud BSBC turniir tõi kokku hulgaliselt huvilisi (ka naaberriikidest) ning korvpallihuvilistel, treeneritel ning kõigil kiibitsejail oli võimalik hinnata mieie järelkasvu valmisolekut koondisehooajaks 2016.

Loo lõppu on lisatud ka kõigi võistlusklasside parimad mängijad ja MVP-d.

Etteruttavalt tuleb taas rõhutada, et sel turniiril polnud kellegi jaoks võit eraldi eesmärk. Minuteid pidi jaguma kõigile, erinevatel treeneritel olid erinevad lähteülesanded, omad mängulised, taktikalised ja emotsionaalsed eesmärgid.

Mitmed koondised hakkavad kogunema igakuiselt, mõned harvem. Tibusid loetakse aga alles suve teises pooles – EM-turniiridel. Ütleme nii: lootust on. Igal rindel.

 

Marek Koitla, pildil (16 tüdrukud; saldo 1-2 ja 3. koht):

"Lühidalt võtaksin kokku - mõru šokolaad. Alustasime väga hästi, aga mäng mängult edasi hoog rauges. Kindlasti võib rahule jääda tüdrukute võitlustahtega. Seadsime endale väikese eesmärgi hästi võidelda, selle ka täitsime.

 

Ettevalmistuses puudujääke küll polnud, kuid eks peame nüüd klubides rohkem vaeva nägema. Koondis on ju eelkõge koht kokkumängu harjutamiseks, mitte individuaalsete oskuste lihvimiseks.

 

Kitsaskohtadest rääkides, meie mängijad ei ole harjunud aktiivse kaitse vastu mängima kuna seda Eesti liigas eriti ei harrastata. See on suur probleem tüdrukute poole peal. Võibolla keskendume treeneritena liialt võitudele, mitte mitmekülgsuse arendamisele, kui endale väike ninanips anda.

 

Ennatlikke järeldusi ei tasu sellest turniirist kindlasti teha, anname jätkuvalt edast parima ja püüame EMile välja jõuda."

 

Jaanus Levkoi (U18 neiud, saldo 0-3 ja 4. koht):

"Turniir ise oli viimase peal, väga hästi korraldatud."

 

"Oma mängu kohta ütleks, et ei uskunud, et nii ära kukume – olime valmis paremaks ja oleme ka paremad. Ei oskagi kohe põhjust leida, esimest korda saime kokku tugevamas rivistuses - tulid juurde tartlased, Glenda Tamar ning Ege-Ly Viirmaa. Lootsime ise, et nüüd on rivistus tugevam, mitmekesisem, vahetusi rohkem. Kuid…

 

Esimese mängu pinge pani ehk selle põntsu, polnud me ise ka päris valmis. Kaks järgmist mängu kardetigi liialt seda survet ja vastased said sellest aru, et see survestamine on nende võidu võti.

 

Ettevalmistus oli väga korralik, mängijad on kõik kogemustega, selles probleemi ei olnud. Peame põhjusi otsima võistkonna keemiast, tüdrukutel aga on kindlasti vaja harjutada just seda pinge-surve all mängimist. 

Kitsaskoht oli rünnaku resultatiivsus – korvide saamine, ainuke ja peamine põhjus. Rünnak polnud tegelikult halb ja kohad mängiti välja, aga kui ei taba ja ei realiseeri punkte, siis ei võida. Muud näitajad peale viskeprotsendi olid ju võrdsed. Lihtsates olukordades eksimine oli suureks probleemiks.

 

Paanikaks ei ole põhjust ja suveni on aega, anname EMil endast kindlasti rohkem. Kindlasti ei ole ma ka pessimistlikus tujus, meil oli palju võimalusi, et kindlasti paremini mängida. Tüdrukutel võimeid ei napi, seda kindlasti öelda ei saa selle koosseisu puhul."

 

Indrek Reinbok (U16 poisid, saldo 1-2 ja 2. koht):

"Huhh. Emotsioon ei ole veel jõudnud lahtudagi, kuid ma püüan mõistlikku juttu formuleerida. Selge on see, et saime enda jaoks pildi üsna selgeks, kus maal omadega oleme. Nii võistkonna üles ehitamise suhtes kui individuaalse valmisoleku osas.

 

Teiseks on selge see, et järgneva seitsme ja poole kuu jooksul seisab meil ees väga palju kõva tööd.

Nagu ma enne turniiri ütlesin, siis rotatsiooni on liitumas kuus-seitse mängijat kodu- ja välismaalt. Kindlasti see kasvatab konkurentsi, kuid kas meie tase koheselt seeläbi tõuseb, seda ma ei oska öelda.

 

Kui rääkida positiivsest, siis meie üks esimesi ülesandeid oli ,õnusa emotsiooni tekitamine selle koondisega. Veendumus, et oleme valmis võitlema, tegema tugevat pingutust. Tunnistan, kohati paistis see meile treeneeritele kui suur pusimine, aga selle eesmärgi me suures plaanis täitsime.

 

Head emotsiooni oleme selle koondisega võiemlised saavutama, see on hea märk. Kui enne turniiri treeningute põhjal tundus, et see võib osutuda murekohaks, siis BSBC näitas, et varjatud emotsioon on ses meeskonnas peidus küll.

 

Taktikalis-tehnilise poole pealt on muidugi hulk vajakajäämisi. Samuti nägime – eriti mängus Soome vastu, mahajäämust füüsise osas (kaotus eduseisust 76:78). Nende füüsiline ettevalmistus on selgelt parem, nad lihtsalt on tugevamad. See on tõsine mõttekoht.

 

Selle 7,5 kuu jooksul saame füüsist teoreetiliselt kõvasti parandada, aga tegelik olukord on teatavasti see, et poisid lähevad tagasi oma koduklubidesse ja seal tehtav töö ei ole meie jaoks 100 % hoomatav. See on raske olukord.

 

Kui aga veel tuua esile positiivset, siis turniirieelselt oli plaan mitte kedagi üle mängitada, liigselt ülekoormust anda. Ja kui me vaatame kolme mängu protokolli, siis näeme, et kedagi pole ära “tapetud”. Kõik said oma võiamluse.

 

Rauno Pehka (U18 noormehed, saldo 1-3 ja 3. koht)

"Meil olid seks turniiriks omad meeskondlikud ülesanded. Siin korrektiive tegi ka lühike aeg, mis pani proovile mängijate võimekuse selle napi perioodiga ellu viia mängulised eesmärgid. Kuid mingid asjad saime hästi toimima ja kokkuvõttes nägin palju positiivset.

 

Näiteks Soomega, kes on hästi organiseeritud ja füüsiliselt tugev (meist kõvasti pikem meeskond, A-divisjoni 13.), mängisime poolaja võrdselt ning veel kolm minutit enne lõppu oli vahe alla kümne (ja lõpus kukkusid pikad järjest pingile - toim.). Paar aastat tagasi, kui samade poistega nendega mängisime, ei suutnud me üldse mängus püsida. Nemad on samas palju rohkem koos harjutanud, kokku mänginud.

 

Taktikaliselt me veel selleks turniiriks valmis polnud: kuipalju ikka selle ühe lühikese tsükliga jõuab? Audentese poiste jaoks samas kõik on enam-vähem tuttav, teiste puhul mõni noor sulandus paremini meie joonisesse, teine vaevalisemalt. Koondise ring, nagu ma ütlesin enne turniiri, on mõnevõrra laiem, praegu oli näha, et individuaalne meisterlikkus seab teatud piirid. Paremaks saame minna nii taktikaliselt, kaitses kindlasti kui ka agressiivsuse-füüsise arvelt. Oleme paraku hetkel U18 seltskonnas päris noor võistkond, aga ma ei kurdaks."

 

Kristian Kullamäe (pildil): “Kui tulemust vaadata siis oleks saanud paremini, aga mängukäik minu meelest oli meil korralik/organiseeritud, mis sobib meie tiimile väga hästi.

 

Koondisehooaega silmas pidades usun, et kui Mitt (Arnold Mitt pallib Itaalias Reggio Emilias – toim.) juurde tuleb ja kõik on terved, siis arvan, et selle tiimiga on võimalik tegusi teha küll.

 

Vajakajäämised, arvan, tulid mängudel sisse teisel poolajal; vastastel oli teine käik varuks, meil polnud ja nii need kaks viimast mängu kaotasimegi.

 

Füüsise poole pealt ma ei usu seda väga, et me näiteks soomlastele oluliselt alla jääme – U18 osas pean silmas. Arvan, et neil oli lihtsalt rohkem energiat, me kustusime lihtsalt lõpus ära, ei suutnud mängutempot kontrollida. Nemad  sundisid enda mängu peale...”

 

Vastuseks küsimusele, mis „tunne on“ minna peaasjalikult 16-aastaste poistega vastu U18 koondise hooajale – „Jah, karta pole küll midagi. Ka meistriliigas saame kõvasid mänge. Tuleb lihtsalt mees olla ja mängida suure hasardiga. Küll siis kõik läheb hästi.“

 

Turniiri parimad mängijad:

 

EST U16 W Anna-Helena Ehala
EST U16 M Erki Kuhi
EST U18 W Annabel Aer
EST U18 M Matthias Tass

LAT U16 W Jete Nulle
LAT U16 M Anrijs Miska
LAT U18 W Luize Septe
LAT U18 M Karlis Garoza

FIN U16 W Elina Arike
FIN U16 M Tuomas Oksa
FIN U18 W Kia Vaalavirta
FIN U18 M Vili Nyman

SWE U16 W Ebba Sjökvist
SWE U16 M Melwin Pantzar
SWE U18 W Ida Fredrikson
SWE U18 M Alan Zekovic

MVP
U16 W Laura Meldere (LAT)
U16 M Adrians Snipke (LAT)
U18 W Emilia Stocklassa (SWE)
U18 M Edon Maxhuni (FIN)

 

Kokkuvõtte tegid:

Maria Kristiina Prass (neiud)

Aldo Maksimov (noormehed)

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23