Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Kümme aastat Basketballi ajakirja – kaanel tervitab Kalev Kruus

11.01.2016

Ajakiri Basketball tähistab aasta algusega oma kümnendat sünnipäeva. Algul Basketi nime all ja seejärel Basketballi nime kandnud üllitis kannab üldkokkuvõttes järjekorranumbrit 109. Ning uueks väljaandjaks on Eesti Korvpalliliit, kes ongi esmakordselt värske ajakirja kokku monteerinud.

Nagu öeldud, vaatab esikaanelt vastu „kuldne mikrofon“ Kalev Kruus, keda iga korvpallisõber tunneb läbi TV 3, TV 6 ja Viasatsport Balticu iganädalaste mahlaste mängukommentaaride. Et kui sageli võime me mõnele spordikommentaatorile ette heita puist lausehitust ja kangutatud nalju, siis Kruus on sel alal looduslaps – vägisi tema ei tee. Parem on siis juba vait.

 

Persooniloos kõneleb Kalev Kruus ka paljust muust korvpalli kõrval. Oli ka üksjagu musta materjali, mis loo autori Indrek Raudkivi esimesel lugemisel juba õgvendatud sai, sest nagu paljusid teisi meie seas, valdab ka Kruusi mure meie ühiskonna lõhenemise pärast. „ Tegelikult ei tahagi kuskil suuremas seltskonnas käia; on vastik, kui eestlaste seltskond on täiesti puruks ja valmis üksteisele sisuliselt kallale minema,“ ütleb loo peategelane.

 

Rääkides korvpalist, on Kalev Kruusil nii mõndagi üllatavat varuks. Kellega koos ta ise Audenteses mängis? Milline on tema „koduklubi“ praegu? Mida arvab ta meie korvpalli tänasest seisust? Ja palju muud, mis ei puuduta üldse korvpalli, saab vastuse artiklist kümnel leheküljel.

 

Ära on toodud ka valimik Kruusi nö parematest kildudest. Muide, Kruusi tsitaatidile on Facebookis tehtud mitu kodulehte, millel on ühtekokku üle 16 000 jälgijat... „Enne kui Madison teleka aknast välja viskab, tasub öelda, et Petšerov on ukrainlane“ on vaid üks näide tsitaatide reast, mille oleme välja toonud.

 

Ajakiri Basketball nr 109 ilmub alanud nädala jooksul. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents