Kaspars Beržins

Kaspars Beržins kolib Nižni-Novgorodist Peterburi Zeniiti ¤ (P. 17 Kalev/Cramo-Nymburk)

16.01.2016

Läti koondise tuumikusse kuuluv Kaspar Beržins vahetab küllaltki ootamatult klubi. Alles suvel Ainars Bagatskise juhendatava Nižni-Novgorodiga liitunud 30-aastane ja 212 pikk lätlane ühineb teise VTB Ühisliiga paremikku kuuluva meeskonna Peterburi Zeniidiga.

Beržins jõudis pidada NN eest VTB Ühisliigas ja Eurocup’ sarjas kokku 24 kohtumist, mille jooksul tõi keskmiselt alla 23 minutiga 9,8 punkti ja võttis 5,3 lauapalli. Viimati, 13. jaanuaril tõi ta koduses kaotusmängus Tel Avivi Maccabi vastu (Eurocup, 83:87) 11p+4lp.

Hooaja praeguses seisus on Zeniidi aktsiad siiski NN omadest kõrgemad. Nimelt: VTB Ühisliigas paikneb Piiteri meeskond 8 võidu ja 3 kaotusega neljandal real, NN on saldoha 7-7 kaheksas. Eurocup’ sarjas on NN-il vahegrupis kaks kaotust, Zeniidil kaks võitu.

Eelmisel hooajal kandis Beržins toona samuti VTB Ühisliigas pallinud Samaara Krasnõje Krõlja särki, kus tõi klubi liidrina keskmiselt 15p+8lp+1,5rs.

Sügisesel EM-finaalturniiril oli Beržinsi panuseks: 19 minutit, 8,1 p+4,3lp+1,2rs. Kahesed 60 %, kolmesed 40 %, vv 81 %. Kui Volga-äärses Nižni-Novgorodis sai Beržins läti keelt rääkida peatreeneri Bagatskisega, siis Peterburi saab ta emakeelt kõneleda koondisekaaslase Janis Timmaga.

*       *       *

VTB Ühisliigas peetakse pühapäeval viis kohtumist, millest eestlaste jaoks on oluline üks: Kalev/Cramo võõrustab Saku Suurhallis kell 17 CEZ Nymburki. Üheksa võidu ja kuue kaotusega koguni seitsmendal kohal olevat Tšehhi klubi, mida juhendab Ronen Ginzburg.

Kohtumine Tšehhi tippklubiga on nähtav Tallinna TV-s ja Delfi TV-s.