Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Koondise üks tõehetki saabub reede ennelõunal

Asetused reedeseks 2017 a EM-valikturniiri loosimiseks

20.01.2016

Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) avaldas täna asetused 2017. aasta EM-valikturniiri loosimiseks.

Eesti on teises loosimispotis koos Hollandi, Ukraina, Bosnia ja Hertsegoviina, Islandi, Ungari ja Montenegroga, vahendas Delfi Sport.

Eesti koondise vastased selguvad reedesel loosimisel. Valikmängud peetakse 31. augustist 17. septembrini. Finaalturniirile on juba pääsenud 13 riiki, kvalifikatsioonis mängitakse välja veel 11 kohta.

 

Loositakse kuus neljaliikmelist ja üks kolmeliikmeline alagrupp, kust edasi pääsevad grupi võitjad ja neli parimat teise koha omanikku.

 

Korraldajatena on otse finaalturniirile pääsenud Soome, Iisrael, Rumeenia ja Türgi, viimase EM-i finalistid Hispaania ja Leedu ning seitse riiki, kes mängivad olümpia valikturniiril: Horvaatia, Tšehhi, Prantsusmaa, Kreeka, Itaalia, Läti ja Serbia.

 

1. loosimisgrupp

Poola
Sloveenia
Belgia
Gruusia
Venemaa
Saksamaa
Makedoonia

 

2. loosimisgrupp

Eesti
Holland
Ukraina
Bosnia ja Hertsegoviina
Island
Ungari
Montenegro

 

3. loosimisgrupp

Austria
Rootsi
Valgevene
Šveits
Bulgaaria
Suurbritannia
Slovakkia

 

4. loosimisgrupp

Portugal
Taani
Luksemburg
Küpros
Albaania
Kosovo

 

Rahvusvaheline korvpalliliit teatas täna ühtlasi, et kolm meeste olümpia kvalifikatsiooniturniiri korraldavad vastavalt Itaalia, Filipiinid ja Serbia korraldavad.

 

4.-10. juulini Torinos, Manilas ja Belgradis peetavale valikturniiirile saavad kutse 18 meeskonda. Esindatud on ka meie lõunanaaber, kes lunastas pääsme tänu EMil saadud 8. kohale. Lisaks neile ja kolmele juba nimetatud korraldajamaale on rivis Angoola, Kanada, Tšehhi, Prantsusmaa, Kreeka, Iraan, Jaapan, Mehhiko, Uus-Meremaa, Puerto Rico, Senegal, Tuneesia, Horvaatia ja Türgi.

 

Millises kuueliikmelises alagrupis Läti mängib, selgub 26. jaanuaril toimuval loosimisel.

 

Koondise treener Alar Varrak esitas Delfi Spordile oma nägemuse vastaste eelistusest: "Esimesest tugevusgrupist Belgia. Tahaks neile näidata, et asi ei ole kaugeltki nii hull, kui EM-il välja kukkus (Eesti kaotas 55:84). Tõestamise soovi pinnalt just selline valik."

 

Kolmandast tugevusgrupist Valgevene. "Igati tuttav vastane. Teoreetiliselt võib Artjom Parahhovski küll palju pahandust teha, aga meil tuleb Rauno Nurger USA-st ja näitab talle. Kui Nurger ei tule, siis näitab Parahhovskile koha kätte keegi teine."

 

Neljandast tugevusgrupist Taani. "Samuti teada-tuntud vastane. Oleme B-koondisega nende vastu mitu suve kontrollmänge pidanud. Lisaks otselennud, hea reisida. Albaaniat näiteks vastu ei tahaks, sinna minek võtab juba meele mustaks."

Lootust on alati. Kui hästi valmis olla ja hästi mängida - nii banaalselt kui see ei kõlagi.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23