Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
U16 koondis mõni nädal tagasi Soome vastu: palli veab Joonas-Anton Jürgenstein

Noortekoondised said teada suvised EM-vastased

22.01.2016

Münchenis toimunud FIBA Europe’i loosimisprotseduuril pani fortuuna paika esmalt noortekoondiste EM-alagrupid. Ainsana A-divisjonis mängiv U16 poiste koondis rõõmust lakke hüppama loosi tulemuste põhjal ilmselt ei hakka, teistel järelkasvukoondistel pealtnäha läks loosiga normaalselt.

U16 poiste A-divisjoni EM-finaalturniir toimub 12.-20.8 Radomis (Poola), meie koondise viivad sinna peatreener Indrek Reinbok, ja treener Vaido Rego. D-alagrupis on loosi tahtel Eesti kõrval Kreeka, Serbia ja Soome. Karm, aga samas vähemasti Soomega oleme võrdselt mänginud, viimati jäime neile BSBC-l jaanuari algul eduseisust alla 75:77.

 

Kas teistes gruppides olnuks lihtsam? Raske vastata. A-grupis on Itaalia, Hispaania, Rootsi ja Läti; B-grupis Saksamaa, Türgi, Poola ja Horvaatia ning C-grupis Leedu, Prantsusmaa, Montenegro ja Bosnia&Hertsegoviina.

 

U18 noormeeste B-divisjon peetakse 29.7.-7.8 Skopjes (Makedoonia) - ptr Rauno Pehka, tr Toomas Kandimaa, Martin Rausberg. Eesti vastasteks C-alagrupis on Tšehhi, Island, Luksemburg, Taani ja Holland. Sugugi mitte kõige hullem koosseis, esmapilgul.

 

U20 noormeeste B-divisjon mängib 15.-24.7 Halkidas (Kreeka) - ptr Indrek Visnapuu, tr Raido Rebane. Koos Eestiga kuuluvad B-alagruppi Poola, Venemaa, Island ja Valgevene.

Keskmiselt tugev alagrupp, oli lihtsamaid gruppe, oli tugevamama seltskonnaga alagrupp niisamuti. Island, Valgevene, samuti Poola, on kindlasti küsimärgid.

 

Tüdrukute U16 B-divisjon toimub 5.-14.8 Oradeas (Rumeenia) ptr Marek Koitla, tr Andrus Noormägi.

Eestiga koos on A-alagrupis Sloveenia, Iisrael, Holland, Austria ja Küpros. Raske kommenteerida, kuid ilmselt mitte kõige hullem loos.

 

Neidude U18 B-divisjoni turniir leiab aset 23.7.-31.7 Sarajevos (Bosnia & Hertsegoviina) - ptr Jaanus Levkoi, tr Heino Rebane.

Meie mullu A-divisjonis mänginud koondise vastasteks C-alagrupis on Kreeka, Iirimaa, Inglismaa ja Makedoonia. On lootust siit edasi minna küll.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23