Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Dirk Nowitzki on pea alati koondise eest väljas

Korvpallikoondis võõrustab augustis Saksamaad

23.01.2016

Eile pärast 2017 a EM-valiksarja alagruppide loosimist sai selgeks ka Eesti koondise esimene suvine kontrollmäng – 8. augustil võõrustatakse Tallinnas Saksamaad.

Tegemist on üksiku mänguga. Pärast seda kohtumist jääb valiksarja esimese mänguni kodus Valgevenega 23 päeva. Alagruppi kuuluvad veel teatavasti Poola ja Portugal.

 

„Saksamaa-suguse meeskonna Eestisse saamine on kindlasti esiteks suur töövõit ja teiseks annab see ka sportlikult hea pildi meie töö kvaliteedi kohta,“ sõnas koondise peatreener Tiit Sokk. „Kolmandaks võime Saksamaa ja Poola vahele kunstlikult tõmmata mõttelise võrdusmärgi taseme, mängustiili ja materjali osas.“

 

Sügisesel EMil võitis Saksamaa "surmagrupis" Berliinis vaid Islandit. Samas, nelja kaotatud mängu peale – Serbiale, Itaaliale, Türgile ja Hispaaniale, jäädi kokku miinusesse vaid 15 punktiga.

Saksamaa on 1993 a EMi kuld, 2005 a hõbe ning 2001 a neljas meeskond. Toona võideti ka Eestit 92:71. Saksamaa tugevast tasemest kõneleb seegi fakt, et NBA-s pallib hetkel kolm sakslast – Dirk Nowitzki (Dallas), Dennis Schröder (Atlanta) ja Tibor Pleiss (Utah).

 

Saksamaa osaleb sarnaselt Eestile valikturniiril, kuuludes B-alagruppi koos naabrite Hollandi, Austria ja Taaniga. Lennukiga parimal juhul liiklema ei peagi mängudele. Saksamaa ses grupis on kindlasti favoriit, kuid Holland on küllalt südi võistkond, nagu me teame.

 

Ülejäänud kontrollmängude kokkuleppimiseks tehti eeltööd juba eile ning osa neist kinnitatakse jooksvalt lähiajal. Kokku on EKLi peasekretäri Keio Kuhi sõnul kavas pidada ca kaheksa kontrollmängu.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23