Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Rio de Janeiro olümpial on järel vaid kolm vaba kohta 12st

Rio OMi kvalifikatsioonigrupid said loositud (Lätil oma väike võimalus)

26.01.2016

Täna loositi Šveitsis Mies'is Rio de Janeiro olümpiamängude korvpalli kvalifikatsiooniturniiride alagruppide koosseisud. Enim loosiõnne oli ilmselt kodus vastaseid võõrustavatel Serbial ja Itaalial. Teisalt peavad ilmselt omavahel olümpiakoha jagama Prantsusmaa ja potentsiaalselt tugev NBA meestega Kanada. 

Enne loosimist moodustati kuus korvi meeskondadega. Esimesse kuulusid Prantsusmaa, Serbia ja Kreeka, teise Itaalia, Tšehhi ja Kanada, kolmandasse Filipiinid, Iraan ja Jaapan, neljandasse Angola, Tuneesia ja Senegal, viiendasse Läti, Horvaatia ja Türgi ning kuuendasse Mehhiko, Puerto Rico ja Uus-Meremaa.

 

Olgu veel lisatud, et turniirid toimuvad 4.-10. juulil Belgradis (Serbia), Manilas (Filipiinid) ja Torinos (Itaalia). Igas linnas paikneb kuus meeskonda, kes alustavad turniiri kahes kolmeliikmelises alagrupis. Alagrupi esimene kohtub playoffis teise alagrupi teisega (poolfinaalid) ning seejärel peetakse võitjate vahel finaal suure algustähega.

 

Jorge Garbajosa käe läbi olid loosimistulemused järgmised.

 

Belgrad

A-alagrupp: Serbia, Angola, Puerto Rico

B-alagrupp: Jaapan, Tšehhi, Läti

 

Manila

A-alagrupp: Kanada, Senegal, Türgi

B-alagrupp: Prantsusmaa, Filipiinid, Uus-Meremaa

 

Torino

A-alagrupp: Kreeka, Iraan, Mehhiko

B-alagrupp: Itaalia, Tuneesia, Horvaatia

 

Koha OMil on taganud üheksa koondist: USA, Brasiilia, Austraalia, Nigeeria, Venezuela, Argentina, Hispaania, Leedu, Hiina.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents