Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Renato Lindmets (Foto: Rando Reining)

Täiskasvanute 3x3 koondised lähevad EM-kvalifikatsiooniturniirile

02.02.2016

Eesti Korvpalliliit esitas meeste ja naiste 3x3 koondise osalemaks eeloleva suve EM-tsüklis.

Kes Eestit EM-tsüklis osalevad, jääb kevadiste-varasuviste turniiride-etappide ja treenerite nõukogu otsustada. Kõigil on võimalus! Samuti selguvad alles EM-kvalifikatsiooniturniiride toimumise ajad ja kohad.

 

„On heameel, kuid samas ka privileeg, et saame panna välja suveks veel kaks koondist tiitlivõistluseks. Usume ja loodame, et meil leidub nii naiste kui meeste seas häid kooslusi, kes võiksid meid kõrges rahvusvahelises konkurentsis vääriliselt esindada,“ sõnas Korvpalliliidu president Jüri Ratas.

 

Ajaloost niipalu, et 2014 a suvel rabelesid mehed välja finaalturniirile, seal liraskest alagrupist edasi, kus alistati teiste seas näiteks Venemaa. Hiljem pidime veerandfinaalis tunnistama Sloveenia 14:13 paremust. Tol EMil esindasid Eestit Siim Raudla, Ardi Oja, Renato Lindmets ja Martin Dorbek.

 

Hea esinemine 2014 EMil tagas Eesti meestele koha ka Bakuus 2015 a juunis toimunud Euroopa mängudel. Seal pidi Eesti, kes esines eelneva suve koosseisus, tunnistama alagrupis Itaalia, Kreeka ja Serbia paremust (sh kahele viimasele kaotati vastavalt kolme ja ühe silmaga) ning kaheksandikfinaalis kaotati seejärel hilisemale meistrile Venemaale viimase sekundi korvist 18:19... Valus.

3x3 meeste koondis mullu juunis Bakuu leitsakus ja ebaõnnesõduritena - Euroopa mängudel. Fotod: Rando Reining

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents