Vene vs Lietuvos rytas

Vene aitas Žalgirise taas karikafinaali

20.02.2016

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris alistas täna Leedu karikavõistluste poolfinaalis Prienai Vytautase 90:67 (39:40) ning tagas koha kullamängule.

Vene sai mänguaega 19 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti, 7 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu ning patustas kahe pallikaotusega. Žalgirise resultatiivseimaks tõusis Martynas Pocius 17 punktiga.

Kokkuvõtet mängust näeb SIIT.

Meenutuseks olgu lisatud, et mullu oli karika viikend Vene jaoks Žalgirise särgis üks hooaja edukamaid perioode, tuues kolmes mängus keskmiselt 12p+4,3lp+2,3rs. Kahepunktivisked seejuures 87 %, kolmesed 33 %, vabavisked 57 %.

Homme peetavas karikafinaalis läheb Žalgiris vastamisi Vilniuse Lietuvos rytase ja Klaipeda Neptunase mängu võitjaga. Sele mämngu teisel veerandil oli Rytas saavutanud 20-punktise edu.

Veerandfinaalis oli Žalgiris võitnud Nevėžise 77:64 (33:29). Võitjate  resultatiivseim oli Martynas Pocius 14 punktiga. Eesti koondislane Vene toetas võitjaid 15 mänguminuti jooksul 4 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe vaheltlõikega.