Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Koostöös osaleb monitooringufirma

Viie riigi ühisel nõul ja jõul kokkuleppemängude vastu

02.03.2016

Projekt, mille eestvedajaks on lätlased, kannab pealkirja „True Basketball. Real Games“, mis saab teoks Eramus + programmi toetusel. Projekt kestab esialgu 2017 a detsembrini, edasi võivad riigid liikuda eraldi või koos ühisel platvormil.

 

„Selle projekti peamiseks eesmärgiks on näidata, kuidas riikidevahelise efektiivse suhtlusega, mängijate, treenerite ja publiku harimisega ning õige tehnoloogiaga on võimalik minimaliseerida kokkuleppemänge maailma ühes populaarseimas spordialas. 

Eesmärgi saavutamiseks on plaanis korraldadada erinevaid seminare et rahvast harida. Kavas on ka spetsiaalsed erimängud, et veelgi suurendada teema aktuaalsust. Järgmine vastav koosolek toimub juba suvel Eestis,“ selgitas projekti avalöögil osalenud EKLi peasekretär Keio Kuhi.

 

Projekti on kaasatud lisakspartnerriikidele ettevõte FederBet. Tegu on MTÜ-ga, mis tegeleb spordikihlvedude monitoorimisega ning hakkab olema ses projektis preventatiivse töö peamiseks partneriks ja loob vastava andmebaasi mängude, mängijate jt. FederBet monitoorib kõikide riikide kõrgemate liigade kõiki mänge, andmaks riikidele teada kahtlastest mängudest.

 

„Eesti Korvpalliliit ühines kaheaastase projektiga, et alustada eelkõige ennetavat tööd kokkuleppemängude ärahoidmiseks Mängude jälgimise abil luuakse ühine andmebaas, mida saavad kasutada kõik liikmesriigid. Ühine andmebaas peaks väga palju hõlbustama kontrolli kogu regiooni üle, sest andmebaas annab informatsiooni kõikidest kahtlastest mängudest, osalevatest meeskondadest, mängijatest, treeneritest ja kohtunikest” sõnas töögrupi loomisel osalenud Kristiina Tukk, EKLi naiste liigade juht, kes on ühtlasi ka selle projekti Eesti-poolne kontaktisik.

 

Alexela Korvpalli Meistriliiga mängijad peavad allkirjastama dokumendi, kus seisab: „Ma kohustun täielikult täitma Eesti Korvpalliliidu juhendeid, Ausa Mängu põhimõtteid ja FIBA Eetikakoodeksit. Ma võtan vastutuse hoiduda otsesest või kaudsest osalusest, ise või oma tuttavate kaudu Eesti korvpalliga seotud mistahes ennustusmängudes või kihlvedudes.”

Töötuba Riias - "True Basketball. Real games".

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa