Ees ootab nüüd veerandfinaalseeria

Varese jõudis FIBA Europe Cupil kaheksa hulka, kus ootab Antwerpeni klubi

03.03.2016

Kui Itaalias Lega A-s võitleb Kristjan Kanguri koduklubi tabeli alumises pooles, siis FIBA Europe Cupis jõudis Saapamaa meeskond tänase võiduga 74:71 türklaste Gaziantepi üle veerandfinaali. Tubli saavutus klubilt, kes paar hooaega on virelenud tugevates tõmbetuultes.

Vastane Gaziantep võinuks ses paaris olla ka favoriit, kui Varese poleks omanud koduväljakueelist. On ju Gaziantep sellesama sarja 2014 ja 2015 a kolmanda koha omanik. Publikut Varese koduhallis oli kohal vaid tuhat.

Kokkuvõttes võib öelda: "Varese jäi ellu", "Varese pääses türklaste lõpuspurdi küüsist", "Varese võitis ehmatusest hoolimata" või midagi säärast. Ses olles neli minutit enne lõppu ees 69:56, jõuti jääda veel eelviimasel minutil kaotusseisugi...

Varese juhtis niisiis alla nelja minuti enne lõppu Rihards Kuksiksi viskest 69:56. Julyan Stone'i ja Andy Rautinsi kolmeste järel oli aga seis tablool viigis 68:68 ning 1.50 enne lõppu Rautinsi kaugviskest 71:70 külalistele. Õnneks Gaziantep täna rohkem palli korvi ei saanud ning Maalik Waynsi ja Davide Cavaliero kahesed tõid lõpuks ikkagi edu Varesele 74:71.

Mängu parim oli Varese poolel Brandon Davies, kes tõi 19p+12lp (visked 15/7), Maalik Wayns tõi lisaks 20+4+3 (10/6), Chris Wright 13+3+8 (10/6), Rihards Kuksiks 7+4lp, Kristjan Kangur 4+6lp ning Luca Campani 5+4lp.

Gaziantepi poolel olid edukamad Andy Rautins, Earl Galloway ja Jamad Williams 15 punktiga, Julyan Stone kogus 9+7+2.

Algkoosseisus alustanud Kristjan Kangur tegi kaasa 26 minutit, teenis kolm viga ning oli platsil ka lõpuvile kõlades. Ta tabas kaheseid kolmest kaks, muid viskeid ei fikseeritud. Pluss-miinus lahtrisse läks kirja +4.

Ülejäänud veerandfinalistid on (sulgudes need, keda kahe võiduni peetud seeriates võideti): Antwerp Gioants (ASVEL), Maccabi Rishon Le Zion (Ventspils), Jenissei (Türk Telekom), Elan Chalon (Oostend), Juznõi Himik (Targu Jiu Energia), Cibona (Utena Juventus), Fraport Skyliners (AEK).

NB! Veerandfinaalseerias kohtub Varese Pallacanesto meeskond Antwerp Giants'iga. Võib ilmselt öelda, et see on õnnelik valik, sest ülejäänud vastased oleksid olnud eeldatavalt tugevamad. Muud paarid: Skyliners-Rison Maccabi, Jenissei-Cibona, Chalon-Himik.