Lassilt 15 punkti ning Duquesne jõudis divisjoni finaali

06.03.2016

Pühapäeva hilisõhtul peetakse NCAA Atlantic 10 divisjoni finaal, kus Kadr-Ann Lassi koduvõistkond Duquesne kohtub valitseva divisjoni meistri George Washingtoniga. Poolfinaalis keris eestlane oma naiskonna punktiliidriks.

Duquesne võitis Richmond Coliseumis peetud poolfinaalis St Louis’t 56:52. Mängus oli ka väga raskeid hetki. 9:0 algedu järel kaotati poolaeg 21:25, kuid võeti jutpostisioon kolmanda veerandi järel – 38:35.

Mängu saatuse seisukohast sai otsustavaks April Robinsoni kolmene äärelt 22,3 sekundit enne kohtumise lõppu seisuks, mis tabloole jäigi. St Louise valgesärkide kaugvise tabas korvisrõngast ning võit oli käes.

Dukes võitis laua 42-34. Lass tõi 15p+9lp+2rs, April Robinson 12+4rs, Dev Workman 10+8+4, Amadea Szamosi 9+7+2, Emilie Gronas 7+6lp.

36 minutit platsil viibinud Lass tabas hästi: kahesed 9/6, kolmesed 3/1, vabavisked 2/2.

„See oli päris sürreaalne,“ sõnas April Robinson pressikonverentsil. „Kõik 14 tüdrukut olid riietusruumi nii ekstaatilised! See on ilmselt mu elus üldse kõige lärmakam hooaeg.“

Peatreener Dan Burt ütles omalt poolt, et nüüd on ees mäng naiskonnaga, keda on varem võidetud, kuid kes on tema isiklikus pingereas NCAA TOP5 võistkond. „Mida paremat oskakski tahta, kui minna nende vastu, võidelda ja püüda võitu.“