Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Maik-Kalev Kotsar pääseb USA-s tipptasemel ülikooli

07.03.2016

Eesti noortekoondise korvpallur Maik Kalev Kotsar liitub sügisel USA maineka Lõuna-Carolina Ülikooliga, mis mängib NCAA kõrgemas divisjonis, kirjutab hoopseen.com.

19-aastane ja 207 cm pikkune Kotsar alustas eelmisel sügisel õpinguid USA-s Wichitas Sunrise Christian Academy`s, vahendas uudist Delfi Sport.

 

Lõuna-Carolina Ülikool on NCAA finaalturniirile pääsenud kaheksal korral, selle ülikooli kasvandikke on NBA-sse jõudnud 22. Viimati juhtus see küll 2007. aastal, kui profiliigasse pääsesid Renaldo Balkman ja Tarence Kinsey.

 

Lokaalne väljaane The State kirjutab nii -l oe SIIT.

 

FB kommuunis "Korvpall" iseloomustas Kotsari uut klubi selle resident, peamisi "kirjasaatjaid" Andre Zee:

 

South Carolinas on viimastel aastatel olnud ka kaks leedukat - Mindaugas Kacinas ja Laimonas Chatkevicius. Sellel hooajal oli South Carolina peaaegu kogu aeg rankingus top25 hulgas, vahepeal mingi aeg vist isegi esimene.

Nende treener Frank Martin on vana tuttav ja Eestis käinud mees. Seetõttu oli Kotsari liitumine nendega ootuspärane. South Carolina team mängib SEC divisionis ehk pealtvaatajate jaoks ühes magusaimas.

Veel ühe hooaja mängib ilmselt South Carolina senine liider, 1.95 cm (SG) Sindarius Thornwell, kellel on täitsa NBA drafti teise ringi väljavaade hetkel olemas. Saab näha, kas ta tuleb juba sel hooajal drafti või lõpetab ülikooli.

Kõige olulisem vana ilmselt on sel aastal freshman olnud 2.01 pikk (PG) PJ Dozier - kes tõusis kiirelt põhiviisikusse ja oli seal stabiilne. Sel hooajal oli pall põhiliselt Thornwelli käes, kui Dozier tõuseb alpha dog’iks, siis tõusevad ka tema statsid paugust üles. Ühe hooaja jätkab ka kolmas senine tagaliinikunn Duane Notice.

Ründajad Kacinas ning Carrera ja tsenter Chatkevicius siirduvad erru peale käesolevat hooaega, oma 3-4 noort forwardit on SC-l olemas, kuid ilmselt need on põhiliselt teistsuguse mängustiiliga mehed. Uusi on ka – näiteks üks 2.08 pikk aafrika päritolu kutt. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa