Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Prantsusmaa korvpallijuht räägib suurtest numbritest

08.03.2016

Nädala teises pooles ilmuvas märtsikuu ajakirjas Basketball on kindlasti kirglikumaid teemasid. Kuid üks tõsisemaid ja kadestusttekitavamaid on intervjuu Prantsusmaa alaliidu presidendi Jean-Pierre Siutat’ga, kes viibis Tallinnas (eralennukiga) koos naiste rahvuskoondisega.

Jean-Pierre Siutat on meesterahvas, kelle nime ei pruugita Eestis eriti teada. Tegu on Prantsusmaa Korvpalliliidu presidendi ja Olümpiakomitee asepresidendiga, kes muuhulgas ka juba alates 2010. aastast FIBA juhatuses.

 

Et nii suure mõjuvõimu ja teadmiste pagasiga inimesi ei kipugi Eestisse kuigi tihti sattuma, haarasime võimalusest kinni kohe, kui ta koos Prantsuse naiste koondisega Tallinna saabus. Intervjueeris Maria Kristiina Prass, ajakirja Basketball toimetaja.

 

Intervjuust jäid silma Siutat välja toodud arvud: „Korvpallil läheb Prantsusmaal hästi. Viimase nelja-aastase olümpiaperioodi jooksul kasvas meie registreeritud mängijate arv 450 000-lt umbes 600 000-le, praeguse hooaja lõpuks on see ilmselt juba 620 000.“ Sihiks nimetab Siutat hilje  arvu 700 000.

 

Ta lisab: „Üks meie tugevusi on kindlasti see, et meil on palju registreeritud mängijaid ja palju klubisid. Meil on 4500 klubi üle terve Prantsusmaa territooriumi, ja see hõlmab ka väikseid saari, mis on Mandri-Prantsusmaast kaugel, näiteks Martinique’i ja Guadeloupe’i.“ Eriti tõstab ta esile korvpalitegevust väikelinnades, kohtadel.

 

„Samuti on hea, et meil on palju treenereid ja kohtunikke – viimaseid näiteks 12 000 kandis. Meil on palju inimressurssi ja see tähendab, et saame korvpalli mängida ja arendada kõigil tasemetel,“ nendib Siutat, kes muu hulgas peab väga oluliseks, et meeste ja naiste korvpalli arendataks võrdselt. Ka naismängijaid on neil ca 40 % ringis.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa