Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kadri-Ann Lassi hooaega on rõõmuhetki jätkunud piisavalt

Duquesne’ sai siiski kutse NCAA turniirile!

15.03.2016

Esmakordselt Duquesne’i ülikooli ajaloos jõudis nende naiste võistkond NCAA turniirile (NCAA Tournament), kuhu teadupärast pääseb riigi 64 paremat tiimi. Kadri-Ann Lassi debüüthooaeg niisiis jätkub.

Seega, hoolimata kaotusest Atlantic 10 divisjoni finaalis George Washingtonile, on Duquesne’i ees ootamas tähtis kohtumine 1/32-finaalis. Vastaseks ööl vastu pühapäeva 19. märtsil Seton Hall (saldo sel hooajal 23-8). Dukes’i saldo on paremgi – 27-5. Riigi NCAA reitingus hoiab Dukes üheksandat ning Seton Hall kaheksandat kohta. Kohtumist Seton Halliga kannab üle ka riiklik telekanal ESPN2.

 

Kadri-Ann Lass selgitas Basket.ee-le asjade kulgu, hooaja jätkumist täna järgnevalt: „Richmondis oli meie konverentsi finaal George Washingtoniga (mille Dukes kaotas 60:63 – toim.). Nüüd kutsuti meid esimest korda kooli ajaloos NCAA turniirile, sinna saab ainult 64 kooli. Oma konverentsi võit tagab kindla pääsu turniirile, aga kuna meil läks see hooaeg nii hästi, siis siis saime ikkagi kutse.“

 

Päris üllatuseks NCAA Tournament’ile pääsemine Dukes’i mängijate jaoks polnud: „Eks kõik arvasid ja eeldasid, et me vast ikka saame sinna, kuid päris kindlad me olla ei saanud. Ning ega see ilus uudis meie reaktsiooni ära ei rikkunud, sest tegu on ikkagi esimese korraga. Samas, tunnistan, et kõik mis siin toimub, on üsna segadust tekitav ka minu jaoks,“ sõnas Lass selgitamaks NCAA süsteemi.

 

Rääkides ettevalmistusest, lausus Lass: „Ettevalmistuses ja treeningutel väga midagi ei muutu. Ikka valmistume laupäevaks samamoodi: skaudime vastase ära, vaatame üle nende tugevad küljed, parimad mängijad jne. Oma mänguga on nii, et alati ütleme endale, et peame mängima „Duquesne'i korvpalli“ ja siis võime võita ükskõik keda. Nii et põhiline on enda mänguplaanist kinni pidada.

 

Lass lisas: „Võistkonnas on kõik mängijad terved ja nüüd ka puhanud, sest eelmine nädal võtsime veidi rohkem aega taastumiseks.

Üleüldiselt, hooaja seniseks kokkuvõtteks ei ole tõesti tarvis nuriseda. Aga eks nüüd, kui TOP 64 seisab ukse ees, on ikkagi ka eesmärgid kõrgemaks seatud, isu kasvanud, nii et tahame turniiril jõuda nii kõrgele kui võimalik.“

 

Vaata videot sellest, kuidas reageeris Duquesne’i tiim uudisele, et neid on valitud  NCAA turniirile - SIIT.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa