Ka Rauno Nurger ja WSU pääsesid NCAA Tournament’ile

16.03.2016

Lisaks Kadri-Ann Lassile teeb USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimal tasemel lõppvaatuses kaasa ka Rauno Nurger, kelle ssisukas etteaste pingilt sekkudes aitas Wichita State’il Vanderbilti alistamisega lunastada koht ihaldatud TOP 64 turniiril.

First Four’i matš Vanderbiltiga leidis aset Dayton’is, Ohios. Pärast viigilist poolaega 30:30 pani WSU paremuse teisel poolajal maksma, võites selle 40:20 ja kogu kohtumise 70:50.

Suuri teeneid võidus oli esimeses järjekorras WSU tagameestel Fred VanVleet’il ja Ron Bakeril, kuid teises järjekorras paljude väljaannete ja vaatlejate hinanngul ka eestlasel Nurgeril (The Wichita Eagle pühendas eestlasele koguni terve artikli – „Rauno Nurger makes most of NCAA opportunity in First Four win“ - toim.), kes vigadega hätta sattunud meeskonna raskest seisust välja tõi, vastastele vigu ja „kanantusi“ põhjustas ning ka ise üle ootuste hea etteaste tegi.

Vt mainitud artiklit koos videoga (R.Nurgeri kommentaarid) SIIT.

Kui vead hakkasid kummitama Shaq Morrist ja Evan Wesselti, lülitus Nurger, kellele mänguaega kogunes öösel vastu tänast 17 minutit. Vaid korra sel hooajal – 13.01 Missouri State’i vastu, oli ta viibinud mängus kauem – 20 minutit. Selle ajaga kogus Nurger enda arvele 6 punkti, 3 lauapalli ja ühe blokeeritud viske. Ka põhjustas Nurger topeltvea vastaste edurivi liidermängijale Damian Jonesile (7-0), kes saadeti poolaja lõpuni sundpuhkusele.

WSU võitis laua 43-38, korvisöödud 12-9, pallikaotusi tegi WSU 7 Vanderbilti 12 vastu. Visked väljakult WSU kasuks 37 vs 30 %, kolmesed WSU-le 37 vs 16 % ja vabavisked 76 vs 58 %. Fred VanVleet tõi 14p+3lp+7rs, Ron Baker 14+9+3 ja Wade Baldwin IV 9+4+5. Nurgeri kuus punkti koosnes kahest tabavast kahepunktiviskest (2/2) ning kahest vabaviskest (2/2).

Nurger ise ütles pärast mängu: „Olen oodanud seda momenti terve hooaja. Pidin veetma redshirt-hooaja... nüüd aga ootasin taolist suurt hetke nagu see nüüd, lihtsalt tehes päevast-päeva treeningutel rasket tööd. Võttes lauapalle, võideldes korvi all, mängides kõvasti kaitses... – see on mu põhitöö. Ma ei andnud endale isegi täiel määral aru, et olen ses tähtsas mängus väljakul, päris aktsioonis.“

Nurger on tänavu siiski redshirt-staatusest naasnuna olnud pigem „pingipoiss“. Ta tuli teisipäevaõhtusele mängule, olles seni viibinud väljakul keksmiselt 7,2 minutit ja toonud 1,5 punkti ja 1,2 lauapalli. Ent kui tuled rambivalguses süttisid, astus meie mees suurde mängu ja tegi oma kuhjaga ära.

NCAA Tournament algab WSU jaoks nüüd ööl vastu laupäeva Providences (Rhode Island), kus seisab ees mäng Arizonaga. WSU on jõudnud NCAA Tournament’ile nüüd viiel aastal järjest ning teeninud neljal neist ka vähemalt ühe võidu. Aegade saldo NCAA Tournament’il on WSU-l 16-13.