Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Soome koondis ei karda kedagi

Soomlased rahul: avavastaseks tiitlikaitsja

23.01.2015

Loosimistulemused andsid põhjust soomlastel rahul olla. EM-finaalturniiri alagrupiturniiri alustab Soome Montepllier'is küll tiitlikaitsja ja võõrustaja enda ehk Prantsusmaa vastu. ja ka Tony Parker on lubanud tulla... Aga ikkagi olid soomlased rahul.

Põgusad kommentaarid, mida loosimisjärgselt jagati, kõlasid peamiselt nii, et Prantsusmaaga ongi hea ennast soojaks joosta, tähtsad ning otsustvad mängus saabuvad seejärel. Eks ta õige ole, alagrupp on põnev ja ettearvamatu.

 

Soome kohtub niisiis 5. septembril kell 22 Prantsusmaaga. Seejäre, 6. septembril Iisraeliga, 7. septembril Venemaaga, 9. septembril Bosnia ja Hertsegoviina ning 10. septembril Poolaga. Soovite ennustada? Tänan, ei...

 

Soome lähen seekord oma kolmandale EM-finaalturniirile järjest. Kahel eelmisel korral on lõpetatud üheksanda kohaga, viimati võideti nelja Euroopa TOP 15 meeskonda. Vahepeal, mullu sügisel jõuti osaleda esimest korda ajaloos ka MM-finaalturniiril.

 

Soomlased viib EMile peatreener Henrik Dettman (loe temaga intervjuud 23.01 ilmuvast Korvpalliliidu kuukirjast - toim.). Tema käsutuses olevatest mängijatest teenivad välismaal leiba: Petteri Koponen (Himki), Gerald Lee Jr (Ploiesti), Mikko Koivisto (Skyliners), Eric Murphy (Cleveland), Shawn Huff (Ludwigsburg), Sasu Salin (Ljubljana).

 

Kuid Soome kodune liiga on jõudsalt arenenud, sinna voolab päris hea klassiga välismaalasi, meeskondi on 14, seal mängib ka pool koondise tuumikust, palgad on Eesti liiga omadest kaks kuni neli korda kõrgemad ning esile on kerkinud plejaad noori andekaid tegijaid.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa