Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Hugo Erkmaa (Mens Sana Basket 1871 Siena) rünnakul

Parima eestlasena jõudis Hugo Erkmaa Itaalia U18 finaalturniiril veerandfinaali

19.06.2016

Itaalias 12.-18. juunil peetud noormeeste U18 finaalturniiril osales kolm eestlast. Neist paremnini käis Hugo Erkmaa ja Mens Sana Basket 1871 Siena käsi, kes jõudsid veerandfinaali.

Kahjuks medalimängudeni meie järelkasv Pordenones ei küündinud. Seekord. Kuid aastakäigust noorematena on kahest neil selleks tuleval aastal veel võimalus.

Kolmapäeval kohtusid kaheksandikfinaalis Siena ja selles palliv Hugo Erkmaa Torino Montcalieri PMS, kus teeb kaasa Kaspar Treier. Seega, vastamisi Itaalia playoffis kaks Erkmaa Korvpallikooli kasvandikku.

 

Mens Sana võttis üsna kindla 73:57 võidu ja liikus veerandfinaalidesse. Hugo Erkmaa arvele kanti tos mängus üheksa punkti (kolmepunktivisked 6/3) ja viis lauapalli. Kaspar Treier panustas Torino heaks kaks punkti ja seitse lauapalli.

 

Neljapäeval toimunud veerandfinaalkohtumises näitas Itaalia noortekorvpalli ladvikusse kuuluva Venezia Umana Reyeri aga Mens Sana üle paremust ja võitis kohtumise 67:60. Hugo Erkmaalt seekord 16 punkti, 6 lauapalli.

 

Kolmas eestlane kõrges mängus – Arnold Mitt (samuti Erkmaa KK), playoffi välja ei jõudnud. Nädala algul peetud alagrupimängudes jäi tema klubi Reggio Emilia Grissin Bon alla Veneziale 63:69, seejärel Biella järelkasvule 58:67 ning viimaks ka Livornole 54:70.

 

Mitt osales kahes kohtumises, tõi vaid kaks punkti ja võttis keskmiselt neli lauapalli. Kaspar Treier sai nelja mänguga kirja keskmiselt 7,3 punkti ja 9,3 lauapalli, Hugo Erkmaa viie mänguga 8,2 p+4,7lp+0,8rs. Tema kahepunktivisked 50 %, kolmesed 25 %.

 

Finaali jõudsid Venezia Umana Reyer ning Bologna Virtus ning eestlased konkurentsist tõrjunud Venezia noored krooniti ka Itaalia meistriks, Giancarlo Primo trofee omanikeks.

 

Pildil: Arnold Mitt, kelle finaalturniir päriselt ei õnnestunud. Avamängu kibe kaotus hilisemale võitjale Veneziale võis olla edasise seisukohast määrav. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23