Esmaspäevastest koondistest edukaim, U16 poiste meeskond

Nordic Cupi teine päev Eesti koondiste võiduarvet ei avanud

28.06.2016

Ka esmaspäeval Soome vastu mängides ei õnnestunud U16 ja U18 koondistel võitu kätte saada. Kõige lähemale jõudis poiste U16, kes lõpetas skooril 63:62. U18 neiudel tuli vastu võtta suurejooneline 100:48 kaotus, U18 noormehed jäid alla 78:61 ja U16 tüdrukud 51:44.

Päeva esimene mäng oli ka kõige tasavägisem. Esimese veerandi võitsid võõrustajad napilt, 16:13, kuid suurendaid vahet teisel veerandil tublisti – poolajale mindi 42:24. Teine poolaeg oli aga meie poiste päralt – kolmanda veerandiga tuldi järele lausa 12 punkti, 50:44. Ka viimasel neljandikul oli suurem skooritegemine meie poolt, kuid väga napilt jäi võit siiski põhjanaabritele – 63:62. Ehkki kahepunktivisete protsent oli meie poolel kõrgem, 43%-38%, siis paraku kolmepunktivisete 0% edukus pani edule suure põntsu. Võitjate poole suurima panuse andis Janne Lehtoranta, kes tõi meeskonnale 21 punkti, võttis 5 lauapalli ja jagas 2 korvisöötu. Meie poiste liidriks Henri Drell, kellelt 16 punkti, 9 lauda ja 2 söötu.

Järgmine mäng sai sellest nelikust kahjuks kõige trööstituma lõpu. U18 vanuseklassi neiude kohtumises domineerisid soomlannad kogu mängu vältel kõigis statistikapunktides. Juba poolajaks olid meie neiud jäänud maha 52:26 ning vahe kasvas ka kummagi järgnenud veerandiga. Lõppskoor 100:48 ei jätnud kahtlemisruumi, kumb võistkond täna parem oli. Vastastele tõi 37 punkti ja 5 lauapalli Helmi Tulonen, meie suurim punktitooja Eleriin Vaino, 11 punkti ja lausa 9 vastaselt välja võetud viga.

U18 noormeestel läks veidi paremini. Hoolimata soomlaste tugevast algusest esimesel veerandil (22-8), said eesti poisid teisel veerandil end veidi paremini käima ja tulid veidi järgi, poolajavileks oli seis 40:31 kohalike kasuks. Paraku teisel poolajal edu ei jätkunud ja soomlased noppisid 78:61 võidu. Ehkki selles kohtumises olime ometi kord liidrid kolmepunktivisete tabavuses (29%-16%), võitsid vastased mäekõrguselt kaheste (61%-36%) ning lauapallidega (52-33), mis ka tulemuses väljendus. Tänaseks liidriks vastaste laagris oli algviisikus alustanud Vili Nyman, kellelt 19P+5LP+2VL. Meie parim, samuti algviisikus, oli pea igas vallas Kristian Kullamäe, 14P+6LP+3RS.

Ka U16 vanuseklassi tüdrukute kohtumine oli tasavägisem kui vanema vanuseklassi omad. Esimesel poolajal näitasid stabiilsemat mängu soome tüdrukud, kes mõlemal veerandil ka suurema skoori kirja said ja mängu 32:22 pausile viisid. Väike nõupidamine avaldas paremat mõju aga just eestlannadele, kes kolmandal veerandil vahe tagasi tõmbasid ning viimasele veerandile minnes leidsid võõrustajad end vaid napist 40:39 eduseisust. Paraku seejärel eesti neiude hoog ka rauges ning viimase neljandiku domineerisid taas meie põhjanaabrid. Lõppskooriks 51:44 Soomele. Ehkki ka sellest mängust saime kolmesed paremini korvi meie (17% vs 9%) ja olime kõvasti üle ka vabavisete tabavuses (68%-39%), võitsid lauapallides jällegi soomlannad suurelt (71-39). Soome poole tugevaim esitus Ebba Pekonenilt, kes kostitas meid 8 punkti ja 11 maha võetud lauapalliga, meie poolelt vastu Victoria-Ida Vähi, kellelt 15 punkti ja 2 lauapalli.

Tänastes, teisipäevastes kohtumistes tuleb meil rinda pista Norra koondistega. Mängude algusajad eelmise päeva omadega identsed – 13.30 (U16 poisid ja U18 neiud), 13.45 (U18 noormehed) ja 15.45 (U16 tüdrukud).

Nordic Cupi turniiritabel näitab hetkel, et U18 noormeeste arvestuses on täisedu ehk kahe võiduga jätkamas Soome, Rootsi ja Island, võiduta Eesti, Taani ja Norra. U18 neiudel riigid samade tulemustega, kuid järjestus teine – Soome, Island, Rootsi 2-0 ning Taani, Eesti, Norra – 0-2. U16 poiste arvestuses seis veidi mitmekesisem – täiseduga jätkab Rootsi, nende järel 1/1 seisul Taani, Island, Norra ja Soome ning tabeli viimane võiduta Eesti. U16 tüdrukute puhul on liidrid 2-0 mänginud Soome ja Rootsi, seejärel 1-1 Taani ja Island ning viimaks 0-2 Eesti ja Norra.

Loodame, et turniiri kolmas päev toob ka meile mõned võidud tabelisse!