U16 poisid võistlushoos

Neljast mängust neli võitu! Nordic Cupi kolmas päev koondistele viljakas

28.06.2016

Kolmas võistluspäev Põhjamaade meistrivõistlustel on Eesti jaoks läbi ja viimaks on ka meil võidud kirjas! Mängudest Norraga on ette näidata võidud 90:36 (U18 neiud), 55:49 (U16 tüdrukud), 64:51 (U18 noormehed) ja 86:53 (U16 poisid).

Esimesena lõppes U18 neiude mäng. Eile soomlannadelt suure kaotuse saanud eesti tüdrukud elasid tänases mängus kogu tekkinud frustratsiooni välja. Terve mängu eduseisu nautinud tüdrukud alustasid juba vastastest tugevamalt ning olid esimese kümne minuti järel juba kindlas 29:7 eduseisus. Peale seda vahe vaid suurenes, ja seda üsna jõudsalt – poolajaks 50:18 ning kolmanda veerandi lõpuks 69:24. Viimane veerand tundus alguses kujunevat pigem punktivaeseks, kuid mida minutid edasi, seda rohkem läksid neiud hoogu. Anette Kasemägi viimase sekundi vise lisas veel kaks ning mäng lõppes meie mäekõrguse 90:36 võiduga. Täna meie neiude kindel liider Mariann Adelbert, kellelt vinge kaksikduubel – 16 punkti, 13 lauda ja lisaks ka 4 korvisöötu! Vastaste parim oli Severine Uggen, kes lisas küll vaid 3 punkti, kuid võttis ka 7 lauda ning andis 1 resultatiivse söödu.

Ka U16 tüdrukutel ei tekkinud Norra koondisega väga suuri raskusi. Nemadki võitsid esimese veerandi suurelt, 21:6, kuid teisel veerandil lubati vastasel ka korra hambaid näidata – kuus punkti võitsid norralannad tagasi ning poolajale läks mäng seisult 30:21, meie juhtimisel. Kolmas veerand oli taas meie päralt, kui eelmisel tagasi tehtud vahe tagasi kärises ning kahe punkti võrra veelgi suurenes – 52:35 ja viimased kümme minutit veel ees. Selleski mängus kujunes viimane neljandik pigem rahulikuks, meie poolel ehk liigagi – 3.20 lõpuni ja Eesti oli lisanud vaid ühe punkti! Õnneks oli enne sisse tehtud vahe piisavalt suur selleks, et hoolimata norralannade tugevast lõpetusest (veerand neile 14:3) jäi mänguvõit siiski meile – 55:49. Täna tublid esitused mitmetelt tüdrukutelt, kuid kõige enam panustas võitu Berit-Annabel Loomägi, kes lisas 8 punkti ja võttis maha 9 lauapalli. Vastasnaiskonnas jagunesid punktid üsna kindlalt algviisiku vahel, kellest parim Anniken Frey. Tema arvele läks kirja 6 punkti, 13 lauapalli ning 3 söötu.

Kolmas kohtumine, mis U18 noormeeste vanusegrupis, oli lõunastest kõige tasavägisem. Esimene veerand selleski kindlalt meie, 14:7, kuid teises lubati, nagu U16 neiude omaski, vastasel veidi järgi tulla. Veerandi võitsid norrakad 17:13, kuid poolaja siiski õnneks meie, ehkki napilt, 27:24. Kolmandal veerandil pöörasid meie poisid seisu jälle täpselt vastupidiseks – veerand lõppes meie 17:13 võiduga ning vahe jälle veidi kindlam. Viimane veerand algas seisult 44:37, niiet pingutus polnud kindlasti veel lõppenud. Õnneks andsid sellest endale väga hästi aru ka mängijad, kes loorberitele mitte puhkama ei jäänud. Vahet suurendati veelgi ja võitlusliku mänguga sai ka meie meeskond kirja oma esimese võidu – 64:51. Täna näitas end parimast küljest taas ka eilse mängu liider Kristian Kullamäe, kelle arvele jäi 19 toodud punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisöötu! Äramärkimist väärib kindlasti ka Matthias Tass, kes lõpetas kohtumise topeltduubliga 12P+13LP. Vastaste parim Lars Fredrik Espe, kes andis punktilisa 13 võrra, lisaks võttis 4 lauda ja andis 2 resultatiivset söötu.

Päeva viimane mäng ja võidulaine jätkamine jäi meie U16 poiste kanda. Nad ei vedanud samuti alt. Esimesel veerandil alustas ka see koondis tugeva mänguga ning pani norrakad alguses kiirelt paika – 10 minutit ja seis 18:11. Hea hoog jätkus ka teisel veerandil, milles vahet veel 7 punkti võrra suurendati ja poolajapausile minnes olid tablool meie 39:25 edunumbrid. Teine poolaeg kulges samuti meie domineerimise all. Ehkki kolmandal veerandil näitasid ka norrakad üles veidi enam agressiivsust ja mäng oli skoori poolest võrdsem (veerand meile 21:17), leiti nende vastu viimasel veerandil taas relv ja ka neljas kindel võit oli meie – 86:53. Kiiduväärt ka see, et leiti üles kolmeste tabavus – tänases mängus 26%! Meie poole domineerivaim oli teist päeva järjest Henri Drell, kes tõi 20 punkti ja võttis ka 7 lauapalli, kusjuures visketabavus enam kui muljetavaldav – kahesed 5/6, kolmesed 3/5 ja vabavisked 1/1. Vastaste poolel jäid meie poisid kõige enam hätta Sigurd Lorangega, kes viskas 15 punkti, sai 9 lauapalli ja keda taltsutada püüdes tehti lausa 13 viga.

U16 poiste peatreener Indrek Reinbok võtab senised võistluspäevad kokku: “Me tulime siia mingisuguste ülesannetega, mille kallal pusime ja paranemise märgid on olemas. Ei saaks küll ainult öelda, et tänase vastase tase kuidagi kehv oli, pigem, usun, sundisime vastase kehvemini tegutsema. Norra on sellel turniiril ju eelnevalt võitnud Soomet, kellele meie eile kaotasime. Eks vahe tuleb ka sellest, et võistkonnad on siin erinevate eesmärkidega, kes on reaalselt valmistunudki neid Põhjamaade meistrivõistlusi võitma, kuid meie jaoks on see sisuliselt esimene kontrollturniir üle pika aja, BSBC-st saati. Meie eesmärk on leida oma mängu, aga kui seda otsides ka mõne võidu võtame, siis kindlasti parandab ka emotsionaalset poolt. Homsele läheb meeskond kindlasti rõõmsamalt vastu – ühe silma saime nüüd pähe, proovime teisegi saada ja ikka nägijatena tagasi tulla!”

U18 neiude peatreener Jaanus Levkoi: “Täna oli kõigil hea päev. Eks need eelnevat kaks päeva olid mõnevõrra raskemat selle poolest, et eeldatavad parimad turniiril ongi Soome ja Rootsi ja nendega kohe järjest alustasime. Siiski, eks oleme ka oma mängu harjutanud ja koostöö hakkab järjest paremaks minema. Täna olid meie tüdrukud igas faasis paremad ja ka üksteisemõistmine oli väljakul parem. Ise jäin mänguga kindlasti rahule, sain kõiki mängitada ja tüdrukud saavad emotsiooni koguda suuremaks eesmärgiks, EM-iks. Eks see turniir on tõesti pigem selline häälestamise ja harjutamise koht, aga kindlasti on nüüd hea tunne sees. Eks mänguliste eesmärkide kõrval on ikka oluline ka võit. On vaja seda head emotsiooni, et pole asjata harjutatud. Homsele läheme kindlasti kõik julgemalt vastu, ehkki Islandi võistkonnad on suure emotsiooniga varustatud peale oma eilset jalgpalliedu. Tuleb korralik tööpäev!”

Homme, kolmapäeval, mis ühtlasi turniiri eelviimane, lähevad koondised kohtuma Islandi eakaaslastega. Esimene kohtumine algab 15.45 U18 noormeeste vahel, teine 16.00 U18 neiude. U16 poisid alustavad mängu 18.00 ning sama vanuseklassi neiud asuvad võistlustulle 18.15. Tekstiülekanded ikka aadressilt http://live.baskethotel.com/fba/, videopildis saab teatud mänge jälgida Soome Korvpalliliidu Youtube'i kanalil: http://www.youtube.com/user/basketfinland. Homme on lootust sealt leida meie mõlema naiskonna kohtumised.

Jõudu ja jaksu omadele, võtke täna saadud elamused kaasa ka homsesse!