Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

OM-kvalifikatsiooniturniir algab Belgradis, Manilas ja Torinos

02.07.2016

Esmaspäeval tehakse algust kolme eraldiseisva olümpia kvalifikatsiooniturniiriga, mis peetakse Manilas, Torinos ja Belgradis. Igaühes neist osaleb kuus võistkonda ning OM-pääsme lunastab vaid turniiri võitja.

Viimastel nädalatel on teatavaks saanud mitmete tipptegijate osalemine OM-kvalifikatsioonis nagu ka mitmete tippude loobumine või vigastused. Sellest allpool. Eesti televaataja saab osa vaid Belgradis toimuvast turniirist, sest seal osaleb Läti koondis ning Viasatsport Baltic edastab sealt otsepilti.

 

Turniiride koosseisud:

Belgrad, 4.-9.07

  1. Serbia, Angola, Puerto Rico
  2. Jaapan, Tšehhi, Läti

Manila, 5.-10.07

  1. Türgi, Senegal, Kanada
  2. Prantsusmaa, Uus-Meremaa, Filipiinid

Torino, 4.-9.07

  1. Kreeka, Mehhiko, Iraan
  2. Tuneesia, Horvaatia, Itaalia

 

Mängitakse niisiis kolmestes alagruppides. Grupi esimene kohtub poolfinaalis teise alagrupi teisega. Olümpiale pääseb, nagu öeldud, vaid iga turniiri võitja. Seega tuleb näiteks olümpiat telekast vaadata kahel kolmest Euroopa korvpalli suurrigist nagu Kreeka, Itaalia ja Horvaatia.

 

Teada on Prantsusmaa tuleb sisuliselt parimas rivistuses (v.a Nicolas Batum), niisamuti on pea kõik nimed kohal Itaalial, Horvaatial ja Serbial. Tõsi, viimasel on vigastuse tõttu puudu oluline lüli – Nemanja Bjelica.

 

Puudujaid on Kreekal: vigastus jätab eemale Kostas Sloukase, Kostas Papanikolau ja Georgios Printezise, see-eest on rivis Giannis Antetkounmpo. Lätlastel on vigastusega audis Davis Bertans (Rolands Freimanis ei mahtunud Ainars Bagatskise väljavalitute hulka).

 

Samas, eksootilisematest riikidest on Mehhiko eest väljas Reali täht Gustavo Ayon, Puerto Rico lipu all Carlos Arroyo ja J.M.Barea.

 

Põnevusega tuleb hinnata Kanada löögijõudu. Nemad peaks heal juhul olema põhikonkurent Prantsusmaale. Vahtralehe lipu alla tulid NBA mängijad Joel Anthony (Detroit), Tyler Ennis (Milwaukee), Cory Joseph (Toronto) ja NBA kuldsõrmuse võitnud Tristan Thompson (Cleveland), Euroopast lisandusid Levon Kendall (Estudiantes), Brady Heslip (Cantu) jmt. Samas, nende suurim staar Andrew Wiggins viitas sellele, et tema fookus on NBA hooajal ning ei liitunud koondisega.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa