Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Võit Belgia vastu ja edasipääs nelja hulka oli nii lähedal... Pildil Birgit Piibur kaitses Belgia vastu.

3x3 koondised pudenesid EM-kvalifikatsioonis konkurentsist

02.07.2016

Amsterdamis ja Poitiers's toimuvatel EMi kvalifikatsiooniturniiril kogusid nii Eesti naised kui mehed alagrupis ühe võidu ja kaks kaotust. Kui meeste koondise jaoks oli turniir sellega läbi, siis naiskond sai võimaluse mängide veel veerandfinaalmäng.

Amsterdamis aset leidval turniiril osaleb meie naiste koondis koosseisus Laina Mesila-KaarmannJanett PervJaneli Lilleallik ja Birgit Piibur.

 

Alagrupi viimases voorus kaotas Eesti tugevale Tšehhile 11:18. Enne seda olid meie naised alistanud Saksamaa 11:8 ja jäänud alla Ukrainale 8:21.

 

Playoff'i avaringis tuli vastu võtta napp ja valus kaotus Belgialt 9:10. Muuseas, belglannade liidreid on Merike Andersoni endine klubikaaslane Braine'ist Marjorie Carpreaux. Üks punkt jäi meie naiskonda lahutama poolfinaalist ja võimalusest pretendeerida kohale finaalturniirile.

 

*       *       *

Mehed. Eestit esindas 2015. aasta 3x3 Eesti meistriks tulnud meeskond koosseisus Kiur AkenpärgSiim RaudlaHeigo Erm ja Raido Ringmets.

 

Alagrupi viimases mängus pidi Eesti täna tunnistama lisaajal Poola paremust 16:14. Taas napp kaotus... Enne seda oli Eesti kaotanud Prantsusmaale 18:22 ja võitnud Iisraeli 21:15. Poolfinaali ja EMi uks jäi sellega Eesti jaoks suletuks.

 

Nii saab kokkuvõtteks öelda, et nii meeste kui naiste koondis jäi EM-finaalturniirist Rumeenias ühe viske kaugusele. 

 

*       *       *

Eile saadeti laiali ka FIBA 3x3 kuuraport. Eesti tänavakorvpalli eestvedaja Reigo Kimmel tõi sellest välja:

 

- oleme teinud korraliku tõusu U18 tüdrukute seas (hetkel maailmas lausa 12. kohal), millele kindlasti aitas kaasa Audentese tiimi edu Koolispordi 3x3 MMil Tallinnas.

- viimase 12 kuu ametlike ürituste arvult (32) oleme maailmas tõusnud 16. kohale.

- aktiivseid mängijaid on meil 2153 ehk sellega maailmas 11. koht.  

 

"Kohad 3x3 esimeses kahekümnes on väga head näitajad. Kui veel saaks meeste kohta (22.) veidi tõsta ning veel rohkem U18 poisse mängima meelitada (27 koht), siis võiks vaikselt rahul olla," kommenteeris Kimmel.

 

Pildil: Kiur Akenpärg mängus Prantsusmaa vastu.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa