Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Janett Perv koondise liikmena äsja Amsterdamis peetud 3x3 EM-kvalifikatsiooniturniiril

Janett Perv jätkab karjääri Bambergis

05.07.2016

Sarnaselt 16-aastasele Henri Drellile lõi hiljuti Brose Baskets Bambergi klubiga käed naiste koondise mängija Janett Perv, kel jaanipäeval täitus 25. aastaring.

Bamberg on klubi, kus eestlannadest on juba mitmendat hooaega pallimas koondise teine liige, tagamängija Liisi Sokman. Meeste klubi noortesüsteemiga liitus niisiis Henri Drell, Bambergi aga mäletatakse ka kui Gert Kullamäe koduklubi.

 

Naiskond mängib II Bundesliga tipus, meeskond tuli kevadel Saksamaa meistriks ning Euroliiga vahegrupis (TOP 16) koguti 7 võitu ja 7 kaotust, jäädes kõige napimalt veerandfinaali ukse taha.

 

Mullu 1182 Tallinna rivistuses Eesti meistriks tulnud Janett Perv (25 a-182 cm) murdis mullu sügisel ka Eesti koondisse ning tegi kaasa EM-kvalifikatsiooniturniiri mängudes Prantsusmaa, Horvaatia ja Hollandi vastu. Vestlesime Janettiga esmaspäeval 4. juulil.

 

Räägi, kuidas tekkis võimalus minna Bambergi mängima.

Mõte hakkas õigupoolest jooksma eelmisel suvel, kui Henriga (Drell – toim.) seal testimisel käisime. Nüüd suve alguses sain teada, et nad otsivad just minu positsioonile mängijat. Saatsin video, rääkisime juttu ja nüüd ma sinna lähengi.

 

Te siis käisite eelmisel suvel Henriga seal koos?

Mina olin tegelikult vaid tõlgina kaasas.

 

Niisiis: saatuslik juhus...?

Tõttöelda hakkas mulle see linn ja inimesed kohe meeldima. Miks mitte proovida ka mängimist, terve linn elab ja õhkab korvpalli seal.

 

Kas Liisi Sokman jätkab ka seal?

Jah, Liisi jätkab.

 

Mida treener sinult ootab?

Treener tahab, et ma teistel trennis elu raskemaks teen, eriti korvialuses mängus. Nad vajavad võitlusvaimuga mängijat, kes ka teisi sütitaks.

 

Millal sa lähed Saksamaale

Saksamaale lendan ilmselt 16. augustil.

 

Oled endale ka mingeeid eesmärke seadnud, arengu ja teostuse osas?

Minu eesmärk on võimalikult palju naiskonda aidata. On see siis musta töö või punktidena. Kindlasti tahan oma kolmepunktiviset arendada, sest viimastel aastatel on see kuidagi soiku jäänud.

 

Nimeta palun siinkohal ka treenerid oma korvpalluriteel.

Alustasin Maia Dorbekuga, siis Levkoi, Sirel, Frier. Koondistes oli enamasti Rits ja Dorbek, naistes muidugi Levkoi.

 

Tänan. Ning edu!

Aitäh.

 

Janett Pervi statistilised näitajad hooajal 2015/16: Naiste Korvpalli Mesitriliigas 7,8 p+6,2 lp+1,4 rs; Eesti-Läti Ühisliigas 4,1 p+3,3 lp+1 rs.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa