Siim-Markus Post - kahe mängu stabiilsemaid mehi

Gruusia U20 koondis sai Eesti üle valusa revanši

07.07.2016

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiriks valmistuv Eesti U20 noormeeste korvpallikoondis pidas Paides teist päeva järjest kontrollkohtumise Gruusia eakaaslastega.

Kui eile olid Eesti võidunumbrid 90:66, siis täna oli mäng sootuks teist nägu; Eesti kaotas minimaalse vahega 60:61. Poolaja võitis Eesti üpris veenvalt – 34:22, kuid kaotas kolmanda veerandi 9:18 ja neljanda 17:21.

Vaid kuus sekundit enne normaalaja lõppu pääses Eesti Kregor Hermeti keskpositsiooni viskest juhtima 60:59, ent grusiinidel oli vastus varnast võtta. Tariel  Zuzadze tabas sekund enne lõppu keskpositsioonilt.

Laua võitis seekord Gruusia 34-33, korvisöödud samuti külaliste kasuks 15-14, pallikaotusi tegi Eesti 14, Gruusia 25. Kahepunktivisked Gruusia kasuks 45 vs 41 %, kolmesed Gruusiale koguni 42 vs 19 % (meil 16/3, neil 24/10), vabavisked Eesti kasuks 65 vs 43 %.

Eesti resultatiivseim oli 14 punktiga Kregor Hermet, 11 punkti 8 lp lisas Ivo-Van Tamm, 10 punkti Karl-Johan Lips, Siim-Markus Post tõi 10+4+5, Madis Soodla 6+7 lp ja Sander Viilup 6 p. Eile kena mängu teinud trio Taavi Jurkatamm, Karl-Robin Jürjens ja Norman Käbin tabas kolme peale 19st viskest ühe...

Vastaste tulemuslikum oli 20 punktiga Davit Lomidze.

U20 koondis alustab EMi B-divisjoni turniiri Kreekas Halkidas juba 15. juulil. Pärast tänast peab koondis veel kaks kontrollmängu 10. ja 11. juulil Tallinnas Rootsiga.