Carlos Arroyo, võitjate võtmefiguur

Puerto Rico lülitas Läti konkurentsist, Kreeka langes Horvaatia käe läbi

08.07.2016

Läti korvpallikoondis kaotas Rio de Janeiro olümpia kvalifikatsiooniturniiril Belgradis poolfinaalis Puerto Ricole 70:77. Sellega minetasid nad võimaluse olümpiaturniirile pääseda.

Mäng oli tasavägine algusest peale ning veel poolteist minutit enne normaalaja lõppu oli seis viigis 68:68. Mängu lõpp kuulus aga Puerto Ricole, kes kohtub nüüd kvalifikatsioonigrupi finaalis kas Serbia või Tšehhiga.

Otsustavatel hetkedel oli Puerto Rico kangelaseks vanameister Carlos Arroyo. Esmalt tabas ta 35 sekundit enne lõppu kolmese seisuks 73:68 ning see oli juba noor võit. Läti vastas Anžejs Pasecniksi kiire korviga, noor mees sai ka vabaviske, saatis palli mööda ja noppis ise ründelauast palli. Pasecniks söötis äärele, kuid Arroyo näppas palli osavalt vahelt ja anddis kiirrünnaku lõpetuseks John Hollandile hiilgava söödu ning too pani pealt - 75:70

Võitjate suurim skooritegija oli 15 punktiga John Holland, Carlos Arroyo tõi 14+4+5, Jose Juan Barea 14+7+5, Renaldo Balkman 12+10 lp. Lätlaste poolel viskas üleplatsimehena Janis Timma 16 punkti, lisaks 8 lp, Ojars Šilins lisas 13 p, Anžejs Pasecniks 12+9 lp, Dairis Bertans 11+2+7. Läti koondist vedas alt kaugvisete tabavus - 26st 3 (11,5 %). Vastastel oli sama näitaja 22/7.

Puerto Rico finaalivastaseks on Serbia, kes alistas kindlalt suurepärase mänguga Tšehhi 96:72 (45:36). Serbia tegi kogunisti 28 korvisöötu ja tabas kaheseid 62 %, kolmeseid 44 % ja vabaviskeid 94 %.

Bogdan Bogdanovic tõi 21+8+3, Nikola Jokic 19+8 lp (2 p 7/7), Miloš Teodosic 16+6 rs ja Miroslav Raduljica 12+2+6.

*       *       *

Esimene finalist on selge ka Torinos, Horvaatia alistas Kreeka 66:61 (Bojan Bogdanovic, pildil, 20 p, Dario Šaric 16+8 lp, Krunoslav Simon 11+8+3, Miro Bilan 9+7 lp - Stratos Perperoglou 13, Giannis Antetokounmpo 9+9+4, Ioannis Papapetrou 9+4 lp, Ioannis Bouroussis 8+7 lp).

Põhilised statistikanäitajad olid täiesti võrdsed, tabavus isegi kergelt Kreeka kasuks.

Finaali jõudis hilisõhtul ka Itaalia, kes võitis oma poolfinaalis Mehhikot 79:54 (38:28). Seejuures kolmanda veerandi keskel juhtis Itaalia ühel hetkel vaid 47:41, kuid veerandaja lõpuks näitas tabloo 58:41. Seega, Itaalia 11:0 spurt sai otsustavaks ning viimasel veerandil polnud Mehhikost enam asja.

Tabavus selgelt Itaalia kasuks, laud võõrustajaile 39-29. Danilo Gallinari tõi 15 p, Nicolo Melli 14+6 lp, Marco Belinelli 12+3+4, Pietro Aradori 10 ja Luigi Datome 9 p, kaotajate kasuks tõi Francisco Crus 20+7 lp, Hector Hernandez 9+5+3.

Danilo Gallinari, tugeva Itaalia koondise liidreid.