Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Ivo Van Tamm võib liituda NCAA kõrgema divisjoni ülikooliga

09.07.2016

20-aastane Eesti noortekoondislane Ivo Van Tamm kinnitas Delfi Spordile oma kavatsust liituda New Yorgi osariigis asuva Iona kolledži korvpallimeeskonnaga. Ülikool on "väike, aga tubli", nagu viitavad siinsed korvpalliasjatundjad.

203 cm pikkune suur äär Tamm andis Ionale suulise nõusoleku nendega liitumiseks, mis tähendab, et väga suure tõenäosusega on mees antud kolledžiga ka liitumas. Samas on Tamm endiselt avatud ka teistele pakkumistele.

 

Eelmisel aastal IMG akadeemias esimese maitse USA korvpallist suhu saanud Tammel tekkisid selle aasta alguses ootamatud viisaprobleemid, mistõttu lõpetas ta hooaja kodumaal TLÜ/Kalevi särgis.

 

Iona kolledži korvpallimeeskond Iona Gaels mängib USA-s NCAA esimeses ehk kõrgeimas divisjonis. Sama meeskonna vilistlaste sekka kuuluvad näiteks korvpalli Kuulsuste Halli liige Richie Guerin ning hooajal 2014/15 BC Kalev/Cramo särgis säranud mängujuht Scott Machado.

 

Eestlastest on tuleval hooajal NCAA kõrgemas divisjonis niisiis pallimas Kadri-Ann Lass, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar ning Ivo Van Tamm.

 

Alexela KMLi põhiturniiril mängis Van Tamm läinud hooajal TLÜ/Kalevi eest keskmiselt üle 15 minuti ja tõi 6,4 punkti pluss 2,9 lauapalli. Playoffis jäi tema roll episoodiliseks.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa