Taavi Jurkatam jõudis eestlastest ainsana kahekohalise isikliku skoorini

U20 kontrollmäng: Rootsi murdis kaugvisete toel Eesti

10.07.2016

Viis päeva enne EM-turniiri algust kohtus Eesti kontrollmängus Tallinnas Rootsiga. Esimene kohtumine lõppes külaliste 65:57 võiduga.

Kohtumine oli kummaliste ja väga pöördeliste käänakutega. Rootsi võitis avaveerandi koguni 20:7 ent teisel veerandil fikseeriti Eesti paremus 26:6...! Nii läks Eesti poolajale 33:26 eduseisus.

Ometi, kogu teise poolaja oli Eesti hädas enda rünnakute lõpetamise ja samas ka vastaste tagamängijate ohjeldamisega kolmepunktijoone taga. Rootsi võitis kolmanda perioodi 20:12 ja neljanda 19:12 ning kogu mängu lõpuks üsna veenvalt. Tõsi, juhtima läks Rootsi uuesti alles kolmanda veerandi viimastel sekunditel.

Rootsi oli parem lauas 36-29, korvisöödud Rootsile 12-10, pallikaotusi oli meil 14, Rootsil 19. Kahepunktivisked Rootsi kasuks 46 vs 32 %, kolmesed Rootsile 36 vs 35 % (tabavad 12 vs 6), vabavisked Eestile 58 vs 50 %.

Taavi Jurkatamm tõi Eesti kasuks 13+4 lp, Siim-Markus Post 9+2+2, Mihkel Kirves 9 p, Norman Käbin 8+2+2, Kregor Hermet 5+4 lp, Madis Soodla 4+5 lp. Parim PIR oli Kirvesel - 16; Käbinil PIR 9, Soodlal 8. Rootsi edukamad olid Erik Johansson 17 ja Sheriff Drammeh 15 p.

Mis jäi silma? - Eesti mängis parematel hetkedel ilusat pooleväljapressi. Kaitsega võib enam-vähem rahul olla (hindele 4), kui välja arvata Rootsi viimase sekundi kaugvisked ja kohatine uimasus kaitselauas. Rünnakuga samas rahul kuidagi olla ei saa; siin on viie päevaga veel kõvasti õlitamist teha tarvis.

Pall ei liigu rünnakul nii nagu peaks; ka suutis Rootsi osavalt ära lõigata Eesti koondise sööduliinid. Palju tekkis raskeid, et mitte öelda halbu lahendusi. Et Eesti mängib sisuliselt ilma tsentrita ja tavaliselt korraga kahe "suure äärega", siis samas optimistlikult võttes tundus, et see skeem võiks EMil ka hästi toimida. Sellised olid märkmed tänasest esimesest mängust.

Kordusmäng peetakse esmaspäeval kell 16.30 samas, Audentese SH-s.