Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Kristjan Kangur jääb tänavu koondisese mängudest eemale

11.07.2016

Lõppeval nädala tegi korvpallikoondise kapten Kristjan Kangur koondise juhtidele teatavaks, et jätab koondisesuve ja EM-tsükli sügisesed mängud vahele.

Kangur mängis mullusel suvel läbi valu EM-finaalturniiril Riias ning jätkas seejärel ravi. Oktoobris õnnestus tal lühilepingu alusel liituda Euroliiga klubi Vitoria Kutxa Laboraliga ning selle kontrahti lõppedes naases ta jõuludeks Varese Pallacanestro klubisse. Ent seljaravi jätkus.

 

„Minu loobumise peamine põhjus on tervislik. Olen seljaga hädas olnud aastaid ning 11 kuud koormuse all on minu vanuses juba seljale liiga palju. Tuleb natuke rahu anda. Samas ma ei välista sugugi, et osalen koondise eest lähemas tulevikus või järgmises tsüklis,“ sõnas Kristjan Kangur selgituseks.

 

Kangur lisas: „Tänan oma koondisekaaslasi, fänne, samuti Korvpalliliitu. Loodan, et kõik mõistavad minu otsuse tagamaid ning ei pane seda pahaks. Siinkohal tahan senise koondise kaptenina just rõhutada ja nooremaid ärgitada koondisega liituma – liitumine eri koondistega on ükskõik mis vanuses noorele, naisele või mehele suur auasi ning see annab suurepärase võimaluse igaühele oma karjääri kujundamisel.“

 

Meeste rahvuskoondisel seisab septembri algul ees EM-kvalifikatsiooniturniir, kui vahemikus 30. august-17. september kohtutakse kodus ja võõrsil Valgevene, Poola ja Portugaliga.

 

Varasemalt on teada, et koondisega ei liitu niisamuti tervislikel põhjustel Janar Talts ja Tanel Sokk. Puudu on ka Gert Dorbek, Joosep Toome, Rauno Nurger. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa