Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Mihkel Kirves on koondises kindlalt põhimeeste sekka tõusnud

U20 koondis lõpetas kontrollmängude kadalipu rõõmustava võiduga

13.07.2016

Reedel Kreekas EMi B-divisjoni turniiri alustav Eesti koondis lõpetas kodus kontrollmängude kadalipu kena võiduga A-divisjoni kuuluva Rootsi üle. Eilne kaotus heastati täna rõõmustava 62:53 võiduga.

Kui eile mängiti suurte tõusude-mõõnadega ja lõpuks kaotati sama suurelt, siis täna oli minek märksa ühtlasem. Eesti kaotas esimese veerandi 16:18, viigustas teise võiduga 16:14 poolajaks seisu, kolmas Eesti kasuks 16:14 ning neljas juba kindlalt - 17:9.

 

Laud 35-34 Rootsile, korvisöödud 13-12 Rootsile, pallikaotusi tegi me esindus 15, rootslased 16. Kahepunktivisked täna Eesti kasuks 39 vs 34 %, kolmesed meile 40 vs 33 %, vabavisked Eesti kasuks 67 vs 60 %.

 

Mihkel Kirves tõi 12+5+3, Kregor Hermet 12 p, Karl-Robin Jürjens lisas 9 silma, Taavi Jurkatamm 8+9 lp, Siim-Markus Post 6+5+3.

 

Koondise peatreeneri Indrek Visnapuu sõnul oli tänane võit emotsionaalselt koondislastele väga tähtis (kontrollmängude saldo 2-4). "Oli ka selgelt võitluslik mäng. Saime proovida erinevaid asju, eeskätt kaitses nüüd kaks päeva järjest. Saime ennast võrrelda, Läti, Leedu, Gruusia ja Rootsiga - need mängud täitsid kõik eesmärgid; kuid me ei tea oma "kohta" EMi kontekstis."

 

Visnapuu lisas intervjuus Delfi Spordile, et kontrollmängud näitasid erinevaid mängustiile ning pakkusid omajagu mõtteainet, kuid turniiri eesmärgid saavad selgeks kohapeal. "A-divisjonist kukkus mullu seitse meeskonda alla (ülitugev Kreeka nende hulgas - toim.), sellevõrra tase muidugi tõusis B-divisjonis."

 

"Väga raske on kindlat eesmärki seada. Loomulikult tahaks alagrupis kahe hulka tulla ja edasi saada, aga ma tõesti ei oska praegu öelda venelaste, poolakate ja meie võrdluses tugevust. Alla oma võimete ei tohi mängida ja endale ei tohi hinnaalandusi teha."

 

Veel sai nende kahe sõprusmänguga kindlaks, et 12 mängija seast jääb välja Silver Jurno, kes tegigi kaasa vaid alla poole ettevalmistustsüklist. EMile sõidavad: tagamängijad Siim-Markus Post, Norman Käbin, Sander Viilup, Ivalo Pajumets, ääred Karl-Robin Jürjens, Karl-Johan Lips, Ivo Van Tamm ja Taavi Jurkatamm ning edurivimängijad Kregor Hermet, Heivo Parrol, Madis Soodla ja Mihkel Kirves Peatreener Indrek Visnapuu, treenerid Raido Rebane, Margo Tali.

 

Kreekas Halkidas 15.-24. juulini peetaval turniiril on Eesti vastasteks Venemaa, Poola, Islandi ja Valgevene koondised. Avamängus reedel astubki Eesti vastaseks hea naaber Venemaa. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa