Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Reinar Hallik vs Andray Blatche (Filipiinid)

ERR: Hallik selgitab Pärnu valikut; Vene on endiselt vaba mees

13.07.2016

Eesti korvpallikoondislane Reinar Hallik üllatas mõni aeg tagasi korvpalliüldsust siirdumisega uueks hooajaks Pärnu ridadesse. Siim-Sander Vene otsib uut koduklubi eelistatult välismaalt, edastas ERR Sport pärast esmaspäevast koondise pressikonverentsi Tondil Golden Clubis.

Karjääri jooksul rohkelt välisklubides mänginud 32-aastane Reinar Hallik tõdes, et Pärnusse siirdumine ei tähenda karjääri loojangu lähenemist. Oma rolli mängis otsuses ka koduigatsus.

 

"Vanusega tuleb see, et tahad natukene stabiilsust või ei viitsi enam oodata. Eelmisel aastal ma ootasin septembri keskpaigani ja ei olnud ikka veel töökohta. Sel aastal mõtlesin, et laps läheb lasteaeda ja teeme vaikselt ära selle lepingu ja siis vaatame, mis edasi saab. Ega see välismaal olek kerge ei ole. Võib-olla natuke koduigatsus ka. Pole Pärnus elanud ka kunagi. See on ka nagu välismaa - Narvast on päris pikk maa sinna," rääkis piirilinnast pärit Hallik ETV spordiuudistele.

 

Kuna eelmine hooaeg Tartus ei kuulunud just õnnestunute ridadesse, tahab kuldse käega viskemees ka iseendal taas mänguliselt jalad alla saada.

 

"Tahaks jalad alla saada ja aidata medalimängudele Pärnu. Nad pole medalimängudel olnud kunagi ja tahaks väikest ajalugu teha," lisas Hallik.

*       *       *

Kümme aastat Kaunase Žalgirise ridades veetnud 25-aastane Siim-Sander Vene otsib uut tööandjat välismaalt. Millal tulevik võiks selguda, on Venel hetkel keeruline öelda.

 

"See võib juhtuda mingi paari päevaga ja võib minna mitu nädalat. Keeruline värk alati. Ootama peab natukene," sõnas Vene, kes kinnitas, et esimene eelistus on kindlasti jätkata välismaal.

 

Vene teatavasti koheselt Eesti koondise üldfüüsilise ettevalmistuse tsükliga Tondil ei alustanud. Vajalik on ennem vabaneda tervisehädadest, mis võib mitu nädalat aega võtta. Siiski saab Venet küllap näha mängimas ka juba kontrollturniiridel (alates 12. august, enne mida mängitakse Kosovo ja Saksamaaga kodus vastavalt 6. ja 8. augustil - toim.).

 

*       *       *

Pildil: Koondise peatreener Tiit Sokk ootab Siim-Sander Venelt selles koosluses ka Kristjan Kanguri liidrirolli täitmist. Maakeeli tähendab see ka seda, et Vene peaks olema suuteline koos Gregor Arbetiga (määrati uueks kapteniks) täitma vaimse liidri rolli.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa