Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Koondislane Madis Soodla

Noormeeste U20 koondis alustab Halkidas B-divisjoni EMi Venemaa vastu (NB! mäng nähtav youtube'is)

14.07.2016

Reedel teeb Eesti noorte meeste koondis avalöögi Kreekas toimuval B-divisjoni EM-turniiril. Vastaseks avakohtumises on algusega kell 18.45 Venemaa.

Alates teisest mängust toob Basket.ee sündmused lugejateni Halkidast kohapealt.

B-divisjon mängib 15.-24. juulil Kreekas Halkidas. Eesti vastas alagrupis on Poola, Venemaa, Island ja Valgevene. Esimeses mängus minnakse kohe niisiis vastamisi hea naabri Venemaaga. Laupäeva on Eestile viieliikmelises grupis vaba päev, pühapäeva õhtul on Eesti vastaseks Island.

 

Tänase mängu link - https://www.youtube.com/watch?v=5UPScusC5Dk

 

Kuna uue formaadi järgi A-divisjoni meeskondade arv tublisti vähenes ja seitse meeskonda "kukkus ülevalt alla", ülitugev Kreeka nende hulgas (sisuliselt seesama Kreeka koondis võitis mullu suvel U18 EM-kulla - toim.), on B-divisjoni tipu tase kindlasti väga hea.

 

Seda enam võib kahjut tunda sellest, et Eesti ei saa osaleda parimas koosseisus. U20 koondisesuvest on eemale jäänud USA-sse siirdunud Maik-Kalev Kotsar, samuti individuaalse programmi järgi uueks hooajaks valmistuda otsustanud Robert Valge.

 

Kuid ka praegune koosseis on soliidne. Kui kaks mängijat välja arvata, siis ongi see meie lähim täiskasvanute koondise tagala. Ses mõttes on Indrek Visnapuu ja Raido Rebase käsutuses huvipakkuv materjal ja hea indikaator tulevikku silmas pidades.

 

Vaadanud koondise viimaseid kontrollmänge Tallinnas Rootsi vastu, torkas silma, et puudust ei ole mitte niivprd puhtas korvialusest mängijast (keda meil niiväga ei olegi) vaid pigem viskavast tagamängijast. Sellist valusat viskajat, domineerivat tagamängijat meil ses koosseisus nagu näiteks on U18-koondises Kristian Kullamäe, siin ei ole.

 

Kregor Hermet (205)
Heivo Parrol (208)
Madis Soodla (206)
Taavi Jurkatamm (204)
Mihkel Kirves (199)
Karl-Robin Jürjens (205)
Karl-Johan Lips (200)
Ivalo Pajumets (193)
Sander Viilup (190)
Norman Käbin (188)
Siim-Markus Post (185)

Ivo Van Tamm (203)

 

Peatreener Indrek Visnapuu
Treener Raido Rebane
Treener Margo Tali

Füsioterapeut Elo Heinaste

 

PS! Basket.ee (Aldo Maksimov) hoiab lugejaid kohapeal kursis alates Eesti koondise teisest kohtumisest, mis peetakse pühapäeval Islandiga. 

 

Halkida on Ateenast ca 75 km kaugusel, Evia poolsaare otsas, olles selle halduskeskus. Elanikke on seal ca 100 000. Sooja oli seal täna päeval varjus 36 kraadi. Mängitakse linna kahes spordihallis (Tasos Kambourise ja Melina Merkouri nimelised hallid); ka Eesti koondis peab alagrupimänge mõlemas saalis.

Kohapeal on hulk eestlastest lapsevanemaid. Kohtunikuna teeb Halkidas tööd Mart Uuehendrik.

 

A-divisjoni EM-finaalturniiriga tehakse paralleelselt algust laupäeval Helsingis. Mõistagi osaleb ka Soome.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa