U18 Balti matšil seekord edutult

18.07.2016

Klaipedas toimunud Balti matšil läks meie U18 koondistel rahuldavalt vaid avapäeval, kui napilt kaotati külalisesinejatele Türgist. Pühapäevastes viimase vooru mängudes jäädi Läti eakaaslastele alla suurelt.

Esmalt tunnistasid neiud lõunanaabrite paremust 48:79. Mängu saatus otsustati esimese poolaja lõpuks, mille Läti võitis 41:15, teine veerand seejuures 14:1.

Kolmas veerand kuulus küll Jaanus Levkoi hoolealustele 25:19, neljas aga jällegi Lätile 19:8.

Läti oli pisut üle lauas - 42-38, korvisöödud vastasele 18-5, pallikaotusi tegime 36 Läti 16 vastu. Kahepunktivisked Läti kasuks 44 vs 32 %, kolmesed neile 35 vs 0 % (4/0 meil), vabavisked Eestile 75 vs 59 %.

Sandra Tael tõi 18+8 lp, Mariann Adelbert 11+7+2, Annabel Aer lisas 6 ning Polina Ignatjeva 5 silma.

*       *       *

Eesti U18 noormehed jäid Lätile alla koguni 31:73. Poolaeg siiski vaid 22:27. Teine poolaeg oli niisiis Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa treeneripingi jaoks paras kannatus - punktid teisel poolajal meie poolt vaadates 9:46. Eks siin oli tunda ka teatavat revanšisoovi eelmise aasta U16 vanuseklassi Balti matši eest (samad poisid suuresti väljakul.)

Laud kuulus Lätile 54-24, korvisöödud neile 22-5, pallikaotusi tegime 25 Läti 24 vastu. Kahesed Läti kasuks 45 vs 33 %, kolmesed 39 vs 17 % (meil 22/3), vabavisked 63 vs 50 % (4/2).

Keegi sel foonil ei säranud: Ron-Arnar Pehka tõi 7+4+2, Märt Rosenthal 6 p, Hendrik Ruut 5 p, Robin Kivi 4+3 lp.