Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

U20 EMil: Eesti kolmandaks vastaseks täna kell 21 on Poola

19.07.2016

U20 EMil kohtub Eesti koondis täna õhtul kell 21 Poolaga. Vastasel kaotusi kirjas ei ole (saldo 2-0), meil on seis vastupidine.

Poola võitis esimeses mängus Valgevenet 80:51 ning seejärel Venemaad 70:60. Tos mängus olid poolakad enne viimast veerandit ees 25 punktiga, lõpus lasti idanaaber lähemale.

 

Eesti koondis tegi trenni eile pärastlõunal ning täna ennelõunal. Kell 17 on lõunasöök ja mäng alles kell 21.

 

Raido Rebane, Eesti koondise treener, on näinud mõlemat Poola mängu. Temalt küsisin, millise vastasega on tegu ja milleks valmis olla.

 

"Kui Poolat võrrelda eelmiste vastastega, siis neil on koosseisus kaks pikka ja kaks nö lühikest - ja ses mõttes nad mängivad klassikalisemat korvpalli. Kaks ees ja kolm taga. Palju mängivad pick'n rolli. Tagamängijad on teravad. Venemaa vastu oli seda näha, kui nad nõelasid paar korda otsustavatel hetkedel eemalt," kirjeldas Rebane.

 

Ta lisas: "Ise peame oma meeskondlikku mängu hoidma. Arvata on, et meie tagumistele mängijatele avaldatakse kõvat survet, selle peame ära lahendama. Rumalaid pallikaotusi tuleb vältida."

 

Poola on tugev. Kuid Rebane näeb ka võimalusi: "Eks palju on meie endi kätes. Viis-viie vastu nad pole nii osavad kui kiires mängus. Seda näitasid ka kaks nende eelmist mängu."

 

Eesti ei ole EMil veel tulemustega uhkeldada saanud, kuid väikseid rõõmuhetki on meilgi olnud. - "Jah, Madis Soodla etteasted on kindlasti rõõmu toonud. Seda mõlemas mängus. Teeb heameelt, eriti võttes arvesse tema väga katkendlikku hooaega Audenteses (eelmise hilissuve puukborrelioosi tõttu - toim.)."

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa