Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

U20 EMil: viimases alagrupimängus tuli Valgevenelt napp kaotus

21.07.2016

U20 B-divisjoni EM-turniiril pidas Eesti kolmapäeva hilisõhtul oma viimase ehk neljanda alagrupimängu, vastaseks Valgevene. Kohtumine oli võrdne, kuid hoolimata väiksest ent südist toetajaskonnast kuulus lõpp valgevenelastele - lõppseis 70:72.

Mäng oleks võinud vabalt kukkuda ka meie kasuks. Nii siiski ei läinud. Valgevene oli üsna Poola kanti meeskond, ehk suts nõrgem. Samas otsustavatel minutitel viskasid nad kaugelt jällegi hästi.

 

Kokkuvõtteks: meie mängus oli palju häid hetki. Eelmiste mängudega võrreldes oli paranemist kindlasti ka üks-üks kaitsemängus. Punkte suutsime ka visata pisut rohkem kui mõnes eelmises mängus. Kuid stabiilset rütmi siiski ei olnud; natuke närvilisust paistis välja.

 

Ei ole siinkohal mõttekas arutada, kui kaugelt võit mõõda libises. Kahju muidugi, et seda ei tulnud. Aga küllap tuleb rõõmustada nii mõnegi positiivse arengu üle meie mängus.

 

Eesti võitis laua 39-38, korvisöödud Valgevenele 18-14, pallikotusi tegime 20 Valgevene 24 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 51 vs 43 %, kolmesed Valgevenele 44 vs 21 % (neil 16/7, meil 24/5), vabavisked vastasele 87 vs 53 %. Vabavisked tõesti on koht, mis nõuab nii selle kui mitme teise järelkasvkoondise puhul parandamist. 50 % ei ole normaalne.

 

Taavi Jurkatamm tõi edukaimana eile 18 punkti, Norman Käbin 12, Siim-Markus Post 8+3+5, Kregor Hermet 7+8 lp, Ivo Van Tamm 7+6 lp.

 

Homme kell 12 kohtub Eesti kohamängus Armeeniaga.

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa