Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kregor Hermet

U20 koondis lõi EMi viimases mängus Kosovot 93:69

24.07.2016

Alagrupiturniiril neli küllaltki nappi kaotust (Venemaalt, Poolalt, Valgevenelt ja Islandilt) saanud eestlased suutsid pärast eilset puhkepäeva end viimaseks etteasteks eelkõige vaimselt koguda ning avaveerandist alates kätte saadud kindlat edu käest ei antud.

Eesti U20 noorte meeste koondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri Kreekas 19. kohaga. Viimases kohamängus alistati Halkida Melina Merkouri nimelises spordihallis Kosovo 93:69.

 

Nagu eile oli selgunud, siis meile mitmeid nappe kaotusi põhjustanud meeskonnad (mida me siin ka omjagu põdesime) suutsid turniiril üsna kaugele jõuda. Island jõudis suurüllatusena tänasessse finaali, lüües eile karukoopas Kreekat. Poola aga kaotas teel poolfinaali võitluslikus mängus väga tugevale Montenegrole.

 

Ehk me päris nii kehvad polnudki...? Oskus mängida otsustavaid mänguminuteid, leida lõpus need mängijad, kellele loota, samuti valusalt silma torganud vähene enesekindlus – küllap need asjaolud peamiselt saatuslikuks saidki, et tuli vastu võtta rida „võitluslikke“ kaotusi.

 

Kaotasime viis mängu keskmiselt 5,8 punktiga, lõpuks oli korvide vahe -11. Põhjalik analüüs, mida meeste otseselt järelkasvukoondise treeneritelt oodatakse, on kindlasti peagi ees. Fakt on see, et rahul olla tulemuste ja mängu lõppude ja enesekindluse poolega olla ei saa.

 

*       *       *

Kuid samas oli ka turniiril positiivseid arenguid. Eks neid teab iga kohaolulnu ise ja näeb ka statistikast. Kindlasti saab välja tuua Madis Soodla ilusaid etteasteid (eriti lauavõitluses), Taavi Jurkatamm, Kregor Hermet, Norman Käbin ja Siim-Markus Post leidsid ka mitmes mängus hea mineku, Mihkel Kirves ja Karl-Robin Jürjens realiseerisid end osaliselt; EMi lõpupoole ka Ivo Van Tamm leidis ennast paremini ses koondises.

 

Kaitses suudeti sageli mänguplaani hästi täita, rünnakul lõid puudujäägid enam silma. Ka tabavus eemalt jättis soovida. Samas, lühema koosseisu puhul peaks see number  - 21,6 % ja keskmiselt 5 tabavat kaugvsiet mängu kohta, kõrgem olema.

 

Koht – 19., ei ole rahuldav. Kuid mängupilti vaadates – eriti üle pooltes mängudes, pole mõtet ka pead norgu lasta. Sel koondisel puudus lihtsalt paar liidriomadustega domineerivat mängijat (nt Maik-Kalev Kotsar), nii et siinkohal võime „oleksitest“ rääkida.

 

*       *       *

Eesti võitis täna poolaja juba 48:26, umbes sama vahe jäi ka lõpuks. Lauas olime paremad 43-38, korvisöödud meie kasuks 25-16, pallikaotusi tegime 12 Kosovo 22 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 53 vs 46 %, kolmesed Kosovole 32 vs 29 %, vabavisked Eestile 72 vs 50 %.

 

Siim-Markus Post tõi eestlaste parimana täna 19p+6 lp+7 rs, Kregor Hermet lisas 16+8 lp, Madis Soodla 14+10+2, Ivo Tan Tamm, Taavi Jurkatamm ja Karl-Johan Lips lisasid 10 silma, Norman Käbin 8+7 rs.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa