Mariann Adelbert

U18 EM: neiud jäid teisel päeval alla Kreekale (...Island tembutab taas!)

25.07.2016

Neidude U18 vanuseklassi B-divisjoni EMil Sarajevos pani Eesti koondis täna südilt vastu grupi favoriidile Kreekale, ent kaotas 38:53. Otsustavaks sai seitsmeminutiline korvipõud mängu keskel.

Mitut puhku juhtinud Eesti neiud viigistasid esimese veerandi 15:15. 17. minutil viis Kätrin Varik meie esinduse ette 21:19.

Kuid õnnetuseks ei tulnud punkte lisaks ei teise veerandi lõpus ega ka kolmanda veerandi esimsel ligi neljal minuti - eduseis pöördus 21:35 kaotuseks. Olime 7.30 punktita. Kolmanda veerandi lõpetas Eesti paremini, Sandra Tael tõi väikseks vaheajaks meie naiskonna seisu 31:41.

Viimasel veerandil võitles Eesti paiguti samuti hästi. 7.34 enne lõppu sai Eesti kaks korvi (Tael ja Eleriin Vaino), ning seis oli taas miinus kümme - 35:45. Kuid mitmed mõõnad ei lasknud lähemale ronida: häid viskekohti polnud palju, pall takerdus, vastane sai kergeid punkte kiirrünnakutest ning vabavisked olid meie kirstunaelaks. Lõpuks paisus kaotus 15-punktiseks.

Kreeka võitis laua 47-43, korvisöödud neile 7-4, pallikaotusi oli Kreekal 12, meil 22, vaheltlõiked Kreekale 14-3. Kahepunktivisked Kreeka kasuks 35 vs 32 %, kolmesed Eestile 17 vs 16 % (meil 6/1, Kreekal 13/2), vabavisked Kreeka kasuks 78 vs 45 %.

Sandra Tael tõi 11p+7lp, Mariann Adelbert 8+13lp, Eleriin Vaino 8+4lp. Mõningate põhimängijate panus jäi täna oodatust pisemaks. Vastaspoolel tegi palju pahandust Elena Tsineki - temalt 19 p, Stavriani Vintsilaiou lisas 6+14+3, Evgenia Kollatou 8+6+4.

*       *       *

Kell 22 kohtuvad täna tähtsas mängus Iirimaa ja Makedoonia. Eestil on pärast eilset võitu (Inglismaa) ja tänast kaotust saldo 1-1 ning homme kell 17.15 ees kohtumine Makedooniaga. Eile võitis muuseas Kreeka Iirimaad vaid 63:59.

Tembutab jällegi Island. Nemad alisttasid oma alagrupis esmalt Portugali 61:52 ja seejärel Rumeenia 62:51. Homme on neil siiski ees tõsisem kohtumine Bosnia ja Hertsegoviinaga, samuti tuleb veel rinda pista Soomega.