Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tanel Kurbas, teel Rootsi tippklubisse

Tanel Kurbas jätkab karjääri Rootsi kõrgliigas

26.07.2016

Viimased viis hooaega TÜ/Rocki ridades mänginud Tanel Kurbas jätkab oma karjääri valitseva  Rootsi meistri Södertälje Kingsi ridades, teatas Kokkuta Management OÜ täna õhtupoolikul.

28-aastasele Eesti koondislasele on tegemist esimese välislepinguga. Varasemalt ka BC Kalev/Cramo ning Dalkia/Nybiti värve esindanud mees sõlmis Rootsi viimase nelja hooaja meistriga aastase lepingu.

 

„Olen terve karjääri Eestis mänginud ja tundsin, et aeg on edasi liikuda,“ lausus Kurbas. „ Kui kuulsin, et Södertälje on minust huvitatud, tekkis mul ka nende vastu suurem huvi. Tegemist on tugeva võistkonnaga, mis saavutab edu läbi treeningute ja kõva võitlusvaimu."

 

Ta lisas: "Boonuseks on ka asjaolu, et Kings mängib eurosarjades ja käesoleval hooajal peame tiitlit kaitsma. Lepingule aitas kaasa ka Reinar Hallik, kes peatreenerit teadis ja oskas anda nõu, kuidas esimesel hooajal välismaal hakkama saada.“

 

Kingsi peatreener Vedran Bosnici sõnul jäi Kurbas neile silma euromängude ajal Rocki vastu juba paar aastat tagasi. „Tal on potentsiaali meie juures mängides saada 20-30 % paremaks korvpalluriks kui ta seda nüüd on. Meie treenerite tiim hakkab tegema suurt tööd, et ta meie meeskonda sulanduks ja mängijana edasi areneks. Meil on temale pandud suured ootused ja ma olen väga rahul, et ta meie meeskonnaga liitus.“

 

Kurbase ülemineku eest hoolitsenud Kokkuta Managemendi agendi Marten Lombiotsa sõnul aitas lepingule kaasa ka Euroopa meistrivõistlused eelmisel suvel, kus Kurbas häid esitusi pakkus.

 

„Tanel on kogenud mängumees, kes on tõestanud taset nii endiste koduklubide, kui ka koondise juures. EM-finaalturniir tõi temale juurde huvilisi. Södertälje pakkumine oli neist parim ning viimase kahe kuu jooksul jõudsime lõpuks kompromissile, mis rahuldab mõlemat osapoolt.“ 

 

Algaval hooajal mängib Rootsi kõrgliigas lisaks Kurbasele ka Jaan Puidet (Jämtländ Basket).

 

Mullusel hooajal kogus Tanel Kurbas (197 cm) TÜ/Rocki koosseisus 31 mängu ja keskmiselt 26 minutiga 10,6 p+3,7 lp+2 rs. Riias EM-finaalturniiril eelmisel sügisel sai ta nelja mängu ja keskmiselt 19 minutiga kirja 5,3 p+2 lp+1 rs.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa