Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Siiri Kliimson sai täna mängu hästi käima

U18 EM: neiud võitsid ja mängivad edasipääsule (lisatud J.Levkoi komm.)

26.07.2016

U18 neidude B-divisjoni EM-turniiril Sarajevos oli eestlannadel täna taas hea päev. Pärast eilset südikat allajäämist Kreekale võideti täna Makedooniat lausa 75:34 (39:18). Homme on alagrupist edasipääsu seisukohast Eestil ülitähtis mäng peakonkurendi Iirimaaga.

Kahe võiduga Kreeka mängib täna (so teisipäev) veel autsaideri Inglismaaga ning tõuseb illmselt kolmele võidule. Iirimaa aga teenis Eestile sarnaselt oma teise võidu eile samuti Makedoonia arvel - 100:39. Kreeka on võitnud nii Eestit kui Iirimaad. Oma esimese võidu teenis Eesti Inglismaa üle.

 

Eesti koondis mängis täna kindlalt, stabiilselt, tõusvas joones. 11:10 eduseis oli veel õhkõrn, niisamuti 19:14 teise veerandi 14. minutil. Seejärel läks aga meie koondis oma teed, võites avapoolaja lõpu skooriga 20:4.

 

Makedoonia neidudel ei lastud ühelgi veerandil visata üle kümne silma; kolmas periood kuulus Eestile 23:9 ja neljas 13:7. Nüüd on kaks vajalikku võitu ära võetud, ees on kõvem pähkel. Tahtmist peaks jätkuma!

 

Eesti oli lauas üle 52-36, korvisöödud 15-3, pallikaotusi tegime 17 vastase 27 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 43 vs 27 %, kolmesed 33 vs 11 % (meil 21/7), vabavisked Makedoonia kasuks 56 vs 40 %.

 

Sandra Tael tõi parimana 26+5 lp (visked 20/11), Annabel Aer 11+7+2, Siiri Kliimson 12+7 lp, Polina Ignatjeva 10 p, Ege-Ly Viirmaa 7 p ning Sandra Reinvald 5+4+2.

 

"Oleme iga mänguga paremaks läinud," tõdes Jaanus Levkoi, koondise peatreener. "Tüdrukud on ses sogases vees kenasti ujuma hakanud. Näha, et kindlus on kasvanud - ja eks naiste mängudes osalemise kogemus annab positiivselt tunda."

 

Levkoi lisas: "Ega Makedoonia nii nõrk olegi, Kreekaga mängisid nad näiteks väga sitkelt. Mis puutub nüüd Iirimaasse, siis homme tuleb kõva mäng. Iirimaa on tugev, aga mängitav. Võimalik, et nad tulevad mingi segsumma suvilaga kaitses, nad siin on proovinud erinevaid maa-alasid, 1-3-1 jne. Kui aga tulevad nö mees-meest, siis ka selle vastu meil, ma usun, on rohud olemas. Ma ei usu, et hätta jääme. Samas, kaheksa hulka pääs selle koondise jaoks oleks väga suurepärane sooritus. Olen mõõdukalt optimistlik."

 

Veel ütles Levkoi omade kohta: "Hea võistkondlik mudel ja klapp on meil praegu tekkinud. Leitud on need 8-9, kes mänguraskust peavad kandma. On selge liider Sandra Taela näol, kes siin on olnud kohati pidurdamatu. Mariannile (Adelbert - toim.) andsin täna natuke rohkem puhkust. Usun, et homme on mul kõva raud Siiri Kliimson. Annabel Aer oln olnud meeldivalt mängus. Üks mäng sähvatab üks, teipäev teine. See on hea."

 

Homme kell 15.15 on Eesti vastaseks niisiis Iirimaa. Hoidke põidlaid!

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa